Francja - Irlandia, Oliver Giroud i Nabil Fekir

Autor: Eastnews Francja pokonała w meczu towarzyskim Irlandię. Jak pójdzie Trójkolorowym z Włochami?

Francuska maszynka do strzelania goli zawstydziła Włochów

2018-06-01 23:00

W towarzyskim meczu rozgrywanym w Nicei jako element przygotowań do mistrzostw świata 2018 w Rosji Francja ograła Włochów 3:1. Ze znakomitej strony zaprezentowało się ofensywne trio "Trójkolorowych": Kylian Mbappe, Ousmane Dembele i Antoine Griezmann. Przebudowywana defensywa Włochów często nie nadążała za tymi piłkarzami. Reprezentacja Francji wysłała jasny sygnał, że praca nad mundialową formą idzie w dobrym kierunku.

W 8. minucie zamieszanie w polu karnym Włochów wykorzystali Francuzi. Na bramkę Salvatore Sirigu uderzył Kylian Mbappe, a bramkarz odbił ten strzał instynktownie. Piłka spadła pod nogami Samuela Umtitiego, który nie miał problemów, by wpakować ją do siatki.

Dwadzieścia minut później arbiter podyktował rzut karny, gdyż szarżujący lewym skrzydłem Lucas Hernandez został nieprzepisowo powstrzymany w szesnastce. Piłkę na wapnie ustawił Antoine Griezmann i pewnym strzałem pokonał golkipera rywali.

Włosi zdołali odpowiedzieć trafieniem Leonardo Bonucciego, który dobił strzał Mario Balotellego z rzutu wolnego. Nie popisali się w tej sytuacji i Hugo Lloris, który nieporadnie odbił piłkę i cała defensywa, która zgubiła krycie przy stałym fragmencie gry.

Wynik został ustalony w drugiej połowie, kiedy to szybka kontra "Trójkolorowych" zakończyła się strzałem Ousmane'a Dembele z linii pola karnego. Francuski skrzydłowy idealnie przymierzył wewnętrzną częścią stopy i z chirurgiczną precyzją umieścił futbolówkę w okienku bramki Italii.

Francja - Włochy 3:1 (2:1)

Bramki: Samuel Umtiti 8, Antoine Griezmann 29 (k), Ousmane Dembele 63 - Leonardo Bonucci 36

Żółte kartki: Lorenzo Pellegrini

Francja: Lloris - Pavard, Rami, Umtiti, Lucas Hernandez (61. Mendy) - Tolisso (77. Matuidi), Kante, Pogba (86. N'Zonzi) - Mbappe (83. Thauvin), Griezmann (77. Giroud), Dembele (70. Lemar)

Włochy: Sirigu - D'Ambrosio (74. Florenzi), Bonucci, Caldara, De Sciglio - Pellegrini (66. Cristante), Jorginho (78. Bonaventura), Mandragora - Berardi (74. Insigne), Balotelli (85. Belotti), Chiesa

Początek RELACJI NA ŻYWO o godzinie 20.45.