Polska - Holandia O KTÓREJ GODZINIE grają siatkarze w ME? Polska - Holandia KIEDY mecz siatkarzy w ME? Polska - Holandia GODZINA meczu siatkarzy DZISIAJ 15.09.2019

2019-09-15 9:20 CH
Polska Holandia O KTÓREJ GODZINIE KIEDY mecz siatkarzy w ME
Autor: FIVB Polska Holandia O KTÓREJ GODZINIE KIEDY mecz siatkarzy w ME

Polska - Holandia O KTÓREJ GODZINIE mecz siatkarzy w ME Polska - Holandia KIEDY mecz siatkarzy w mistrzostwach Europy? Polska - Holandia GODZINA meczu w ME w siatkówkę O której grają siatkarze DZISIAJ 15.09.2019. Pierwszy mecz w turnieju, zwycięstwo 3:1 i nieoczekiwanie przegrany set z teoretycznie słabszym rywalem. Identycznie było dokładnie rok temu w Warnie, gdy Biało-Czerwoni zaczynali mundial. Oby i koniec był podobny. W drugim meczu mistrzostw Europy polscy siatkarze zagrają z Holandią, gospodarzem turnieju. Ciekawe jaki skład tym razem wystawi trener Vital Heynen. W pierwszym spotkaniu rzucił do boju zmienników. ME siatkarzy: Polska - Holandia GODZINA meczudzisiaj KIEDY i O KTÓREJ GODZINIE mecz Polska - Holandia siatkarzy.

Polska - Holandia KIEDY mecz? O KTÓREJ GODZINIE grają siatkarze w ME

W pierwszym meczu mistrzostw Europy przeciwko Estonii Polacy wygrali 3:1, a trener reprezentacji siatkarzy Vital Heynen nie skorzystał z gwiazdy polskiej kadry, Wilfredo Leona. Belgijski szkoleniowiec uznał, że nie ma takiej potrzeby, a ważniejsze, by parkietu powąchali ci, którzy na co dzień wychodzą do gry w roli zmienników. Czy polski Kubańczyk zadebiutuje przeciwko Holandii w niedzielnym spotkaniu? Gospodarze mocno szykują się na potyczkę z nami, hala Ahoy w Rotterdamie ma być pełna, ale tym razem poza 7 tysiącami Holendrów na trybunach ma się zjawić aż 4 tysiące Polaków. Atmosfera będzie gorąca, bo mecz w praktyce formalnie zdecyduje też o naszym awansie do 1/8 finału. My oczywiście walczymy o coś więcej i o awans nie drżymy w żadnym wypadku. Trener Heynen pytany o porównanie Holandii z Estonią – naszym pierwszym rywalem w ME – odpowiada: – Holandia prezentuje o wiele większą siłę fizyczną. Ma za sobą publiczność, zwyciężyła poza tym dwa razy po 3:0, więc na pewno w niedzielę czeka nas wspaniały mecz. Sądzę, że Holendrzy oczekują w meczu z nami cudu. I to wcale nie jest niemożliwe. Jeśli chcemy się poprawiać z dnia na dzień, potrzebujemy coraz lepszych przeciwników. Holandia będzie dobrym. Ale my też słabi nie jesteśmy – zapewnia Heynen, który szykuje kolejną niespodziankę w składzie. Na pytanie o wyjściową szóstkę tylko się uśmiecha i odpowiada: – Na pewno będzie inna niż przeciwko Estonii.

Polska - Holandia O KTÓREJ GODZINIE mecz siatkarzy w ME GODZINA meczu

Kibice chcieliby też w końcu zobaczyć na parkiecie Wilfredo Leona, warto więc się zastanowić czy to nie będzie idealny moment? – Może się pojawi. Zobaczymy. Wszystko w swoim czasie – tajemniczo kończy Belg Vital Heynen. To będzie jego drugi turniej o stawkę w reprezentacji Polski siatkarzy. Kubański gracz z polskim paszportem Wilfredo Leon ma szansę zostać gwiazdą numer jeden rozpoczynających się mistrzostw Europy. W Rotterdamie Polacy zaczęli walkę o złoto meczem grupowym z Estonią, ale w nim Wilfredo Leon w ogóle nie zagrał. Heynen oszczędzał go na kolejne spotkania Polaków. Po sierpniowym awansie do igrzysk teraz powinno grać im się lżej. - Kiedy osiągnęliśmy zakładany cel, to oczywiste, że poczuliśmy ulgę i odprężenie - mówi Wilfredo Leon. - Nie było powodu, by się czymkolwiek więcej stresować. Dzisiaj mamy przed sobą nowe zadanie. Nie powiedziałbym, że odczuwam w związku z nim jakąkolwiek presję. Także dlatego, ze mam za sobą pierwszy występ w polskich barwach w zawodach o dużą stawkę. W właściwie jedyne, co mogę powiedzieć o mistrzostwach Europy to, że będą trwały dużo dłużej niż kwalifikacje olimpijskie. To dla mnie podstawowa różnica - dodaje Wilfredo Leon, który marzy o pierwszym medalu wywalczonym w Biało-Czerwonych barwach.

Polska - Holandia KIEDY mecz siatkarzy w ME? GODZINA meczu Polska - Holandia

Mistrzostwa Europy siatkarzy (12–29.09.2019)

Każdy zespół rozegra między 12 a 19.09 pięć spotkań grupowych, po których czołowa czwórka grupy awansuje do 1/8 finału (21–22.09). Od tej rundy zacznie się faza pucharowa. W 1/8 finału zespoły grupy A wpadną na rywali z grupy C (A1–C4, A2–C3, A3–C2, A4–C1), a grupa B połączy się z „polską” grupą D (B1–D4, B2–D3, B3–D2, B4–D1). Mecze 1/8 i 1/4 finału (23–24.09) będą się odbywać we wszystkich czterech państwach-organizatorach ME. Jeden półfinał zostanie rozegrany w Lublanie (26.09), a drugi w Paryżu (27.09). Gospodarzem meczu o trzecie miejsce (28.09) i finału (29.09) będzie Paryż.

Grupa A (Montpellier)
Włochy
Francja
Bułgaria
Grecja
Portugalia
Rumunia

Grupa B (Bruksela, Antwerpia)
Serbia
Niemcy
Słowacja
Hiszpania
Belgia
Austria

Grupa C (Lublana)
Rosja
Turcja
Finlandia
Macedonia Płn.
Słowenia
Białoruś

Grupa D (Rotterdam, Amsterdam)
POLSKA
Holandia
Ukraina
Czarnogóra
Estonia
Czechy

Polska - Holandia O KTÓREJ GODZINIE mecz siatkarzy w ME?

Mecz Polska - Holandia w mistrzostwach Europy siatkarzy zostanie rozegrany w niedzielę 15 września. Początek mecz Polska - Holandia w siatkówkę o godzinie 16.00. Transmisje na żywo w telewizji z ME na antenach TVP 1, TVP Sport, Super Polsat, Polsat Sport. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Polska - Holandia.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze