Co z rewanżami w Lidze Mistrzów? Władze UEFA mają pomysł na prestiżowe rozgrywki

2020-07-02 15:44 Marcin Szczepański
Liga Mistrzów
Autor: AP

Władze UEFA zaplanowały, że finałowy turniej Ligi Mistrzów z udziałem ośmiu drużyn odbędzie się w sierpniu w Lizbonie. Jednak ostatnio w Portugalii nastąpił wzrost zakażeń COVID-19. Na razie europejska centrala zachowuje spokój. Tymczasem jest kolejny pomysł na dokończenie tych elitarnych rozgrywek.

Przypomnijmy, że w związku z pandemią koronawirusa rozgrywki Ligi Mistrzów zostały zawieszone. Europejska centrala zmieniła także dotychczasową formułę rywalizacji. Przyjęto, że osiem najlepszych drużyn wystąpi w sierpniowym turnieju finałowym. Jego gospodarzem będzie Lizbona. Problem w tym, że decydentów w UEFA niepokoi sytuacja w Portugalii z kolejnymi zakażeniami. Trudno przewidzieć co się wydarzy. Jedno na ten moment jest pewne: na razie europejska centrala nie panikuje. Monitoruje co się dzieje.

Kamil Grosicki błysnął w Anglii. Tak Polak asystował przy golu dla WBA [WIDEO]

Awans wcześniej zapewniły sobie już cztery ekipy: Paris Saint Germain, RB Lipsk, Atalanta Bergamo i Atletico Madryt. Według pierwszych planów rewanże w pozostałych parach miały odbyć się normalnie w danych krajach. Teraz angielskie media napisały, że pojawił się pomysł, aby także te zaległe mecze 1/8 finału rozegrać w Portugalii. Mówi się o dwóch miastach: Guimaraes i Porto. Jaką decyzję ostatecznie podejmie UEFA?

Tafara Madembo. Kim jest nowy piłkarz Wisły Kraków? Wiesław Wilczyński: papiery na duże granie

Najnowsze