Finał Ligi Mistrzów w USA? UEFA ma ciekawy plan

2019-11-09 16:32 KZ
SUPERPUCHAR EUROPY 2016: Real - Sevilla - transmisja i streamy za darmo
Autor: fot. Bulls Real - Sevilla - transmisja TV i streamy ONLINE - gdzie oglądać Superpuchar Europy 2016

Liga Mistrzów UEFA elektryzuje kibiców piłkarskich nie tylko w Europie, ale na całym świecie. UEFA zdaje sobie z tego sprawę i planuje zorganizowanie finału rozgrywek w Stanach Zjednoczonych. Mecz o trofeum miałby się odbyć w 2024 roku w New Jersey.

Finał Ligi Mistrzów jeszcze nigdy nie odbył się poza Europą. Być może po raz pierwszy największe rozgrywki piłkarskie w Europie dotrą za ocean, dokładnie do Stanów Zjednoczonych. Agencja marketingowa TEAM podpisała właśnie umowę z amerykańskimi nadawcami CBS Corp. i Univision Communications Inc. w sprawie praw telewizyjnych do Ligi Mistrzów. Podczas rozmów pojawił się temat zorganizowania finału w USA.

Jak podają amerykańskie media, UEFA planuje rozegranie finału Ligi Mistrzów w New Jersey w 2024 roku na stadionie MetLife Stadium. Obiekt może pomieścić 80 tysięcy kibiców. UEFA nie potwierdziła jednak tych doniesień. 

Najbliższy finał rozgrywek odbędzie się na stadionie Ataturka w Stambule. Kolejne odbędą się w Sankt Petersburgu (2021) na Stadionie Kriestowskij, w Monachium na Allianz Arena (2022) oraz w Londynie na Wembley (2023.

Najnowsze