Eden Hazard, Belgia, Euro 2016

Autor: East News

El. MŚ 2018: Belgia ROZSTRZELAŁA Estonię! Nie pomógł nawet "Cesarz" Vassiljev [WYNIKI]

2016-11-14 11:23

W niedzielnych meczach eliminacji MŚ 2018 obyło się bez niespodzianek. Swoje spotkania zgodnie wygrali faworyci - m.in. Szwajcaria, Holandia czy Portugalia - ale największy popis dała Belgia, która na własnym terenie mierzyła się z Estonią i rozbiła ją... 8:1! Gościom nie pomógł nawet najlepszy w tym sezonie piłkarz LOTTO Ekstraklasy Konstantin Vassiljev.

Strzelanie już w 6. minucie rozpoczął obrońca PSG Thomas Meunier, który otworzył wynik meczu po asyście Yannicka Carrasco. Przed przerwą gospodarze trafili jeszcze dwukrotnie, ale Estonia zdołała odpowiedzieć bramką w 30. minucie. Druga połowa była już jednak popisem tylko i wyłącznie jednej drużyny. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem aż 8:1, a prawdziwy bohaterem spotkania był Dries Mertens, który zdobył dwa gole i zaliczył asystę. Po za nim i Meunierem na listę strzelców wpisywali się też wspomniany już Carrasco oraz Eden Hazard, dwukrotnie Romelu Lukaku, a jedną bramkę Łotysze strzelili sobie sami.

W innych spotkaniach obyło się bez niespodzianek, choć przez chwilę taka wisiała na włosku w meczu Luksemburg - Holandia. "Oranje" zaczęli od prowadzenia, ale w końcówce pierwszej połowy dali sobie strzelić gola i przez kilkanaście minut po przerwie utrzymywał się remis 1:1. Wtedy jednak bramkę zdobył Memphis Depay, w końcówce dołożył jeszcze jedną i goście wymęczyli wygraną 3:1.

Poza wspomnianymi wyżej Belgami i Holendrami swoje mecze wygrywali też faworyci - Szwajcaria ograła Wyspy Owcze, Węgry Andorę, Portugalia Łotwę, a w Pireusie Grecja zremisowała z Bośnią i Hercegowiną.