Ligowy hit zakończył się WOJNĄ na boisku! Brutalny atak na sędziego [WIDEO]

2020-12-02 17:02 mso
Brutalny atak na sędziego w Uzbekistanie
Autor: Twitter Brutalny atak na sędziego w Uzbekistanie

Na boiskach widzieliśmy już wiele niespodziewanych rzeczy! Niespotykane faule piłkarzy, brutalność czy bójki to coś, co kibiców już nie dziwi. Bójki na trybunach to także kwestia, która przyjmowana jest bez większej sensacji. Takie ataki na sędziego jak z uzbekistańskiej ligi nie dzieją się często! Brutalna napaść na arbitra mogła zakończyć się fatalnie. Cios rodem z kung-fu wyglądał strasznie.

Prawdziwym skandalem zakończyło się spotkanie uzbekistańskiej Pro League. Rywalizacja między Neftchi Fergana i Turon Yaypan była kluczowa dla losów walki o awans do Super League. Jedyną bramkę podczas spotkania zdobył w 81. minucie jeden z zawodników Turon. W efekcie to oni zajmują pierwsze miejsce w lidze. Nagle na murawie zrobiło się niesamowicie gorąco. Wściekli zawodnicy (i nie tylko oni) Neftchi Fergana rzucili się na arbitra.

Jeden z zawodników, którego nazwiska nie podaje portal RT.com trafił sędziego ciosem rodem z kung-fu. Arbitrowi mogła stać się ogromna krzywda, gdyby przeciwnik trafił go celnie w głowę. Na szczęście to mu się nie udało! Niestety, wideo urywa się w momencie kolejnych ciosów i nie wiadomo, co dalej stało się z sędzią, którego zaatakowała grupa co najmniej kilkudziesięciu osób. Dalsze losy Shavkata Nasibullayeva nie są znane!

Skandal miał wielki wydźwięk, zwłaszcza, że na trybunach znajdowało się wiele osób z lokalnego samorządu. Nie zabrakło też działaczy ligowych. - Widział to cały Uzbekistan, cała społeczność piłkarska. Wszyscy wiedzą, że mecz był decydujący o awansie do Super Ligi - mówił cytowany przez Gazeta.uz, rzecznik prasowy ligi Sherzod Radjabov.

Jan Tomaszewski nie ma WĄTPLIWOŚCI: Między Lewym a Brzęczkiem wybuchła WOJNA | Futbologia
Najnowsze