Grupa D: Nigeria - Argentyna

Autor: AP Grupa D: Nigeria - Argentyna

MŚ 2018: Nigeria - Argentyna 1:2. Zapis relacji NA ŻYWO [WYNIK, SKŁADY]

2018-06-26 21:59

Argentyna zagra w 1/8 finału mistrzostw świata! W decydującym meczu z Nigerią długo się męczyli, ale po golach Leo Messiego i Marcosa Rojo wygrali 2:1. To oznacza, że zajęli drugie miejsce w grupie i awansowali do fazy pucharowej rosyjskiego mundialu. A tam zmierzą się z innym gigantem - Francją. Poniżej znajdziecie zapis relacji na żywo z meczu Nigeria - Argentyna (1:2).

NIGERIA - ARGENTYNA 1:2 (0:1)

Bramki: Victor Moses 49 - Leo Messi 14, Marcos Rojo 86

Żółte kartki: Leon Balogun, John Obi Mikel - Javier Mascherano, Ever Banega, Leo Messi

Nigeria: Uzoho - Balogun, Troost-Ekong, Omeruo (90. Iwobi) - Moses, Etebo, Mikel, Ndidi, Idowu - Musa (92. Simy), Iheanacho (46. Ighalo)

Argentyna: Armani - Mercado, Otamendi, Rojo, Tagliafico (80. Aguero) - Mascherano, Perez (61. Pavon), Banega - Messi, Higuain, Di Maria (72. meza)

Nigeria - Argentyna

Początek relacji na żywo o godz. 19:45.

Witamy serdecznie i zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu Nigeria - Argentyna!

Dzisiejsze spotkanie jest dla obu drużyn starciem o być albo nie być na mundialu. W teoretycznie lepszej sytuacji jest Nigeria, bo jej wystarcza remis. Argentyna musi wygrać, ale też obserwować spotkanie Islandii z Chorwacją. I w przypadku ewentualnego zwycięstwa "Wikingów" strzelić o jedną bramkę więcej od nich.

Tu znajdziecie składy obu drużyn (a także Islandii i Chorwacji, które grają w tym samym czasie).

Obie drużyny już na murawie stadionu w Sankt Petersburgu. Czas na hymny!

Na trybunach dziś zdecydowana przewaga Argentyńczyków. A sędzią meczu Turek Cuneyt Cakir.

1'

ZACZĘLI!

3'

Argentyńczycy zaczęli od pressingu, atakują Nigeryjczyków już na ich połowie, starają się zmuszać do błędów. Chyba zapomnieli o tej klęsce z Chorwacją. A to klucz do zwycięstwa dziś.

7'

8'

Tagliafico podłączył się do akcji ofensywnej, był już w polu karnym i uderzył lewą nogą. Ale piłka zeszła mu z nogi i poleciała daleko od bramki.

10'

Pierwsza akcja Messiego, który chciał sam oszukać obronę rywali. Wpadł w pole karne i dośrodkował, ale został zablokowany.

14'

Fatalny błąd w rozegraniu Mascherano, który podał prosto do Iheanacho. Ten miał przed polem karnym mnóstwo miejsca i czasu, ale za długo zwlekał i sam winowajca całej sytuacji uratował swoją drużynę wślizgiem.

14'

GOOOOL! 1:0 DLA ARGENTYNY!

Fantastyczne podanie z głębi pola za linię obrony od Banegi. Messi idealnie przyjął, wpadł w pole karne i prawą nogą pocelował w długi róg. I trafił!

18'

23'

Argentyńczycy na razie nie poszli za ciosem, nie rzucili się na Nigeryjczyków. Wygląda na to, że chcą spokojnie rozgrywać ten mecz, bez forsowania tempa. Bo rywale są zdolni do błyskawicznych kontr. Szczególnie z tak szybkimi zawodnikami jak Musa czy Iheanacho.

28'

Stuprocentowa sytuacja Argentyny! Genialne prostopadłe podanie Messiego do Higuaina, ten strzelał, ale Uzoho świetnie skrócił kąt i obronił! A przy okazji został staranowany przez rywala i teraz nie podnosi się z murawy.

31'

Argentyńczycy utrzymują się przy piłce, widać w nich werwę i pomysł, czego próżno było szukać w spotkaniach z Islandią i Chorwacją. Dalecy jesteśmy od chwalenia, ale naprawdę wyglądają lepiej.

33'

Di Maria pędził sam na sam z bramkarzem po kapitalnej akcji, ale został sfaulowany przez Baloguna! Żółta kartka dla Nigeryjczyka i rzut wolny tuż przed polem karnym.

34'

35'

I znów Argentyna o włos od gola! W roli głównej ponownie Messi! Znakomicie uderzył z rzutu wolnego, ale piłka zatrzymała się na słupku.

39'

Każda ofensywna akcja Argentyny przechodzi dziś przez Messiego. W poprzednich meczach koledzy też go szukali, ale brakowało mu czasem pomysłu, a częściej przede wszystkim miejsca. A w tym meczu wygląda to zupełnie inaczej. Przed chwilą zawodnik Barcelony podawał do Di Marii, ale jego strzał został zablokowany.

43'

A tu wspomniany strzał Messiego w słupek. Dokładniejsze powtórki pokazały, że piłkę lekko musnął nigeryjski bramkarz, czym zapewne uratował swoją drużynę przed stratą gola.

46'

Sędzia doliczył dwie minuty. A teraz mieliśmy małą kontrowersję, bo Rojo we własnej "szesnastce" podniósł zbyt wysoko nogę i nadział się na nią Iheanacho. Ale arbiter nie podyktował rzutu karnego, a nawet nie skorzystał z pomocy asystentów VAR.

48'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! NIGERIA - ARGENTYNA 0:1.

Jak trwoga, to do Messiego. Tak było w kluczowym meczu eliminacji mundialu, gdzie kapitan Argentyny zdobył hattricka, tak jest też dziś. 31-latek najpierw strzelił gola, niedługo później mógł mieć asystę (podania nie wykorzystał Higuain), a w końcu trafił w słupek. Jeśli ktoś ma pociągnąć "Albicelestes" do 1/8 finału, to właśnie on.

46'

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

49'

Co się teraz dzieje? Mascherano dostał żółtą kartkę za trzymanie rywala w polu karnym. Będzie rzut karny!

51'

GOOOOL! NIGERIA WYRÓWNAŁA!

Ależ początek drugiej połowy w wykonaniu Nigerii! Mascherano faulował rywala, do rzutu karnego podszedł Moses, który spokojnie położył bramkarza i wykorzystał "jedenastkę"!

54'

Co oznacza ten gol na obecną chwilę? W 1/8 finału jest Nigeria, która ma cztery punkty na koncie. Argentyna i Islandia mają po jednym, bo "Wikingowie" przegrywają 0:1 z Chorwacją.

58'

Zdania dotyczące rzutu karnego dla Nigerii są mocno podzielone. Jedni twierdzą, że decyzja słuszna. Inni, że Argentyna została okradziona.

58'

Faul Mascherano. Czy waszym zdaniem był?

59'

I wykonanie Mosesa. Perfekcyjne.

60'

Ależ teraz Musa zakręcił Mascherano w polu karnym! Minął go jak dziecko i podawał przed bramkę, ale tam dobrze asekurowali obrońcy Argentyny.

62'

Zmiana w drużynie Argentyny. Pavon zastąpił Pereza.

70'

Argentyna dominuje, ale nie gra tak, jak przed przerwą, a tak, jak z Islandią i Chorwacją - nerwowo, bez pomysłu. Czas płynie na ich niekorzyść. I niewykluczone, że znów liczą na jakiś przebłysk geniuszu Messiego.

75'

Nigeryjczycy mogli praktycznie zakończyć ten mecz! Błyskawiczna kontra, piłka spadła do Ighalo, a ten uderza niecelnie! Ale wcześniej Rojo zagrał piłkę ręką. Będzie chyba rzut karny

77'

A jednak nie ma "jedenastki"!

79'

I wszystko jasne.

80'

Na boisku nie ma już Di Marii i Tagliafico. Są Meza i Aguero. Sampaoli idzie va banque.

82'

Higuain miał stuprocentową sytuację! Świetne podanie z lewego skrzydła, snajper Juventusu strzelał lewą nogą z kilku metrów, ale kopnął ponad bramką!

83'

Jak Argentyńczycy chcą strzelić i awansować, skoro każde ich dośrokdowanie z rzutu rożnego kończy się na pierwszym obrońcy? Kuriozalne są te dośrodkowania...

85'

Ale uderzył teraz z rzutu wolnego Etebo! Świetnie strzelił obok muru, ale piłka trafiła tylko w boczną siatkę.

86'

Dziś po raz kolejny nie dał drużynie narodowej nic.

86'

GOOOOOOL! 2:1 DLA ARGENTYNY!

Rojo bohaterem! Wreszcie dokładne dośrodkowanie z prawego skrzydła, a wpolu karnym nie wiadomo skąd znalazł się środkowy obrońca (!) Argentyny. I słabszą, prawą nogą (!!) z woleja (!!!) strzela nie do obrony! Na ten momen to Argentyna w 1/8 finału, bo Islandia remisuje 1:1 z Chorwacją.

91'

Sędzia doliczył cztery minuty. 240 sekund nadziei Nigerii.

95'

KONIEC MECZU! NIGERIA - ARGENTYNA 1:2.

Argentyna męczyła się niemiłosiernie, w drugiej połowie grała chaotycznie, nerwowo i niedokładnie, ale na koniec może się cieszyć. Nigeryjczycy są w zgoła odmiennych nastrojach, bo na tle faworyzowanych "Albicelestes" zostawili po sobie naprawdę dobre wrażenie, jednak na koniec musieli obejść się smakiem.

Z naszej strony to już wszystko. Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na kolejne!