MŚ 2018: Polacy faworytem spotkania z Senegalem?! Tak przewidują eksperci

2018-06-13 17:57 DaO
Reprezentacja Polski, Polska, Robert Lewandowski, Dawid Kownacki, Arkadiusz Milik
Autor: Cyfrasport W meczu z Litwą za ofensywę w I połowie odpowiadało trio Lewandowski-Milik-Kownacki

Pierwszy mecz Polaków na mistrzostwach świata w Rosji coraz bliżej. Rywalem biało-czerwonych będzie nieobliczana reprezentacja Senegalu. Premierowe spotkanie na takiej imprezie, jak mundial, jest bardzo ważne. W przypadku porażki w kolejnym meczu gra się z "nożem na gardle". O to kto jest faworytem rywalizacji na stadionie Spartaka Moskwa zapytaliśmy ekspertów z firmy Totalbet.

Kilka tygodni przygotowań, wielu przetestowanych piłkarzy i sprawdziany w postaci meczów towarzyskich. A wszystko to, aby na pierwszym meczu mistrzostw świata błysnąć formą i zdobyć komplet punktów. Taki sam plan ma zarówno reprezentacja Polski, jak i kadra Senegalu. Obie drużyny zmierzą się ze sobą 19 czerwca o godzinie 17:00 na Otkrytije Ariena w Moskwie.

Nie ma wątpliwości, że dla biało-czerwonych będzie to ciężkie spotkanie. "Lwy Terangi" słyną z fizycznej i szybkiej gry. Ale według ekspertów Totalbet, to zespół Adama Nawałki jest faworytem tego meczu. Za każde dziesięć złotych postawione na Polaków można wygrać ponad 23 zł. Stawiając natomiast taką samą kwotę na Senegal można wygrać 33 zł.

Wiele wskazuje na to, że we wtorkowej rywalizacji mnóstwa bramek być niepowinno. 80% szans firma Totalbet daje na rezultat, w którym zawodnicy strzelą mniej niż cztery bramki. Jeśli ktoś chciałby wytypować konkrety wynik, to najbardziej prawdopodobny jest zwycięstwo Polaków 1:0. Mało szans daje się natomiast rezultatowi 2:0 dla Senegalu.

Bramki ktoś musi strzelać. Nikogo zapewne nie zdziwi, że w biało-czerwonej reprezentacji najwyżej stoją notowania Roberta Lewandowskiego. Prawdopodobieństwo, że kapitan kadry wpisze się na listę strzelców wynosi 41%. W zespole rywali gole strzelać ma natomiast Sadio Mane. Taka możliwość szacowana jest na 27%.