Potworne zdjęcia

Wściekli się, bo ich drużyna przegrała. 174 osoby nie żyją! Gigantyczne zamieszki na boisku

2022-10-02 7:39

Aż trudno uwierzyć, że w 2022 roku może dochodzić do takich tragicznych scen. Piłkarski mecz w Indonezji przerodził się w olbrzymią tragedię. Tysiące wściekłych kibiców wtargnęło na boisko po porażce ukochanej drużyny. W zamieszkach zginęło co najmniej 170 osób - liczba ofiar rośnie, setki kolejnych jest rannych. Rozgrywki indonezyjskiej ligi zawieszono na tydzień.

Co najmniej 174 osoby zginęły, a 180 zostało rannych, w tym wiele ciężko, w zamieszkach po meczu piłkarskim w mieście Malang w inodezyjskiej prowincji Jawa Wschodnia - podała miejscowa policja. Wcześniej informowała o 127 ofiarach śmiertelnych zajść. Po przegranym w sobotę, 1 października późnym wieczorem czasu lokalnego 2:3 meczu 1. ligi między miejscowym zespołem Arema FC a drużyną Persebaya FC tysiące rozwścieczonych miejscowych kibiców wtargnęło na płytę boiska.

Wstrząsające wieści o stanie zdrowia Cristiano Ronaldo! W życiu Portugalczyka rozgrywa się kolejny dramat, zmaga się ze straszną chorobą

Zamieszki podczas meczu w Indonezji. Ponad 120 kibiców nie żyje

Policja użyła wobec nich gazu łzawiącego, co doprowadziło do wybuchu paniki. Wiele osób zostało zadeptanych na śmierć lub udusiło się, gdy tłum kibiców próbował wydostać się ze stadionu. Jak poinformowała policja, na płycie boiska zmarły 34 osoby, pozostałe ofiary w szpitalach. Podczas zamieszek zginęło dwóch policjantów. Władze podały, że liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć, bo stan wielu rannych jest ciężki. W starciach zniszczonych zostało 13 samochodów, w tym dziesięć policyjnych.

W Szczecinie atrakcji co niemiara, kibic nawet... ściągnął spodnie. Na boisku lepsza była Pogoń

Indonezja. Rozgrywki zawieszone po tragedii

Indonezyjski związek piłki nożnej zawiesił na tydzień rozgrywki 1. ligi i wszczął dochodzenie w sprawie tragedii na stadionie w Malang, jednej z największych w historii światowego futbolu.

AKTUALIZACJA. 8:59 Liczba ofiar wzrosła do 174. Nowe wieści zostały przekazane przez zastępcę gubernatora tego regionu Emil Dardak, cytowanego przez agencję Reutera..

Sonda
Czy kibice piłkarscy są niebezpieczni?
Żenujące zachowanie Krychowiaka. Zakpił z dziennikarzy po meczu z Walią. Futbologia Przemka Ofiary
Najnowsze