Juergen Klopp

Autor: Cyfrasport Menedżer Liverpoolu Juergen Klopp

Manchester City - Liverpool FC: Mistrz Anglii ZDEMOLOWANY w hicie kolejki! [WYNIK]

2020-07-02 23:16

W szlagierze 32. kolejki Premier League Manchester City zdemolował u siebie Liverpool FC 4:0! "The Reds", czyli świeżo upieczeni mistrzowie Anglii, byli całkowicie bezradni... Być może zbyt mocno świętowali wywalczenie mistrzowskiego tytułu, co w mediach społecznościowych zasugerował między innymi Cesc Fabregas.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Manchester City i Liverpool FC w tabeli dzieliły aż 23 punkty. Biorąc pod uwagę, że do końca sezonu było siedem kolejek, to prawdziwa przepaść. W ostatniej serii spotkań, dzięki porażce "The Citizens" z Chelsea 1:2, podopieczni Juergena Kloppa mogli świętować mistrzostwo Anglii.

Kamil Grosicki błysnął w Anglii. Tak Polak asystował przy golu dla WBA [WIDEO]

Czwartkowy mecz był więc spotkaniem poprzedniego i nowego mistrza. Podopieczni Kloppa będą chcieli o nim jak najszybciej zapomnieć... Gospodarze już po pierwszych 45 minutach prowadzili 3:0. Największa w tym zasługa trzech piłkarzy - Kevina de Bruyne, Raheema Sterlina i Phila Fodena, którzy podzielili się łupem bramkowym. W drugiej części meczu kibice doczekali się kolejnego trafienia. W 66. minucie piłkę do własnej bramki skierował Alex Oxlade-Chamberlain. W doliczonym czasie gry jeszcze Riyah Mahrez pokonał Alissona, ale sędzia po analizie VAR nie uznał gola.