Leo Messi bez buta

Leo Messi zaliczył asystę... boso i wyprzedził Roberta Lewandowskiego. Goni go Harry Kane [WIDEO]

2017-12-24 14:21

Trwa walka o miano najskuteczniejszego piłkarza 2017 roku. Liderem klasyfikacji długo był Robert Lewandowski, ale gol Leo Messiego podczas El Clasico zepchnął Polaka z piedestału. Jednak to nie bramka Argentyńczyka w meczu z Realem budzi najwięcej emocji. Cały świat podziwia asystę Messiego, który dograł koledze bez buta na nodze. Wszystko zarejestrowała kamera.

Była 93. minuta meczu. Barcelona prowadziła z Realem na Santiago Bernabeu 2:0, a Królewscy musieli radzić sobie bez jednego zawodnika, bo czerwoną kartkę obejrzał wcześniej Dani Carvajal. Wszystko było już jasne. Kibice Blaugrany cieszyli się z triumfu nad największym rywalem. Wtedy piłkę na prawym skrzydle przejął Leo Messi. Podprowadził ją w okolice, gdzie przebywał Marcelo i ograł obrońcę gospodarzy dryblingiem. Brazylijczyk nie nadążył za rywalem i tylko nadepnął na jego but. Piłkarskie korki zostały przed polem karnym, ale Messi się tym nie przejął. Popędził boso do linii końcowej i zagrał przed bramkę, gdzie był Aleix Vidal. Zmiennik uderzył od razu na bramkę Keylora Navasa i było 3:0.

Messi dokonał czegoś niebywałego, zaliczając asystę bez buta na nodze. Kilkadziesiąt minut przed tym zdarzeniem zamienił rzut karny na bramkę i zdobywał 54. gola w 2017 roku. Wyprzedził tym samym Roberta Lewandowskiego, który liderował w klasyfikacji z 53 trafieniami i najlepszą średnią bramek na mecz. Argentyńczyk nie może jednak spać spokojnie, bo po piętach depcze mu Harry Kane. Napastnik Tottenhamu zaliczył w sobotni wieczór hat-tricka podczas starcia z Burnley (3:0). Tym samym ma na koncie 53 bramki, a do rozegrania jeszcze jedno spotkanie. Koguty 26 grudnia zmierzą się z Southampton i jeśli Kane zdobędzie dwa gole, zostanie najlepszym strzelcem 2017 roku!