Karol Linetty, Sampdoria Genua

Autor: East News

Karol Linetty i Dawid Kownacki strzelili po golu! Sampdoria gromi! [WIDEO]

2017-10-21 22:18

Karol Linetty i Dawid Kownacki strzelili po golu, a ich Sampdoria Genua w meczu włoskiej Serie A rozmgromiła Crotone aż 5:0. Polscy piłkarze trafili do siatki w końcówce spotkania, ustalając wynik meczu. Linetty strzelił na 4:0 w 71. minucie, a Kownacki, dla którego było to premierowe trafienie w Italii, zdobył bramkę w 76. minucie. Zobaczcie WIDEO z golami byłych graczy Lecha Poznań.

Karol Linetty wystąpił w pierwszym składzie i potwierdził wysoką formę. Reprezentant Polski rozegrał zały mecz, a w 71. minucie wykorzystał dobre pytanie i z około dziewięciu metrów przytomnie trafił do siatki mocnym strzałem prawą nogą. To drugi gol polskiego pomocnika w tym sezonie Serie A. Pierwszego strzelił tydzień temu w starciu z Atalantą (3:1).

Dawid Kownacki rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Wszedł w 75. minucie i było to prawdziwe wejście smoka. Już minutę później "Kownaś" trafił do siatki, wykorzystując koszmarny błąd bramkarza Crotone Aleksa Cordaza, który podał prosto do Polaka. Były snajper Lecha przepchnął obrońcę i strzelił dość szczęśliwie między nogami golkipera. To pierwsze trafienie Kownackiego w Serie A. Bartosz Bereszyński całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Sampdoria po tym zwycięstwie awansowała na 5. miejsce w tabeli.