Reprezentant Polski strzelił gola w MGLE TOTALNEJ. Czegoś takiego jeszcze nie było! [WIDEO]

2020-10-24 8:13 md
Karol Linetty strzela w mgle
Autor: Eleven Sports Karol Linetty strzela w mgle

W piątkowy wieczór zainaugurowana została 5. kolejka Serie A - w Reggio Emilia doszło do starcia Sassuolo z Torino. Jako pierwsi bramkę zdobyli goście, a to za sprawą reprezentanta Polski - Karola Linetty'ego. Bardziej jednak niż samo trafienie ciekawią warunki atmosferze, w jakich ono padło. Pojedynek był bowiem rozgrywany w totalnej mgle, takiej, w której ledwo cokolwiek widać!

Linetty trafił do Torino latem, kiedy po czterech latach zdecydował się opuścić Sampdorię Genua. W stolicy Piemontu wylądował pod skrzydłami trenera Marco Giampaolo, z którym współpracował w Ligurii w latach 2016-2019. Początki Włocha na turyńskim Stadio Olimpico nie są jednak udane. Punkt wywalczony remisem 3:3 z Sassuolo był dla "Toro" dopiero pierwszym w obecnym sezonie, a jeśli do tego dodamy okoliczności, w jakich został on zdobyty...

Jeszcze na pięć minut przed końcem podstawowego czasu gry, turyńczycy prowadzili bowiem 3:1 i wydawało się, że dojdzie do ich przełamania. Tymczasem na niewielkiej przestrzeni czasu stracili dwie bramki i musieli się pogodzić z utratą niemal pewnego zwycięstwa.

Jako pierwszy strzelanie rozpoczął Karol Linetty. Ta bramka może zostać zapamiętana na długo z uwagi na niestandardowe warunki pogodowe, w jakich została zdobyta.

W regionie Emilia-Romania, w którym rozgrywane było spotkanie Sassuolo z Torino, porą jesienno-zimową często występują mgły, nawet tak solidne jak ta z piątkowego wieczoru. Aż dziwi fakt, że pojedynek został rozegrany zgodnie z planem i nie trzeba było go ani przerywać, ani odwoływać.

Super Raport 23.10 (szef KPRM - Michał Dworczyk, dr Anna Materska-Sosnowska - politolog, UW, Sławomir Broniarz - prezes ZNP oraz dr Maciej Jędrzejko)
Najnowsze