Arkadiusz Moryto - sylwetka zawodnika. Kim jest Arkadiusz Moryto [SYLWETKA]

2021-01-18 22:26 kkn
Arkadiusz Moryto
Autor: East News Arkadiusz Moryto

Obecna kadra reprezentacji Polski w piłce ręcznej składa się z wielu młodych, perspektywicznych szczypiornistów. Arkadiusz Moryto jest jednym z nich i już teraz należy do jednych z najlepszych skrzydłowych w handballu. 23-letni leworęczny zawodnik jest liderem biało-czerwonych i tę rolę może pełnić jeszcze przez wiele lat. Arkadiusz Moryto sylwetka.

Kibicom szczypiorniaka nazwisko Arkadiusza Moryty powinno być dobrze znane już od wielu lat. Pochodzący z Krakowa zawodnik mimo 23 lat na karku jest już prawdziwą gwiazdą polskiej piłki ręcznej. Bardzo szybko przebij się do seniorskiego handballu i nie miał żadnych problemów, aby bardziej doświadczonym zawodnikom pokazać miejsce w szeregu. Moryto uchodzi za jeden z największych talentów polskiego szczypiorniaka i potwierdza to w bardzo wielu spotkaniach.

Tomasz Gębala ważył tuż po narodzinach prawie 5 KILO. Od zawsze był GIGANTEM

Arkadiusz Moryto
Autor: East News Arkadiusz Moryto

Już w sezonie 2017/18 w barwach Zagłębia Lubin dał się poznać jako świetny zawodnik. We wspomnianych rozgrywkach został królem strzelców polskiej ligi, dzięki czemu został najmłodszym zawodnikiem w historii z takim tytułem. Nie może więc dziwić, że zespół z Kielc zdecydował się sięgnąć po Morytę. Skrzydłowy w drużynie mistrzów Polski występuje do dzisiaj i jest jednym z liderów Łomży Vive Kielce.

Adam Morawski był KOSZMAREM Hiszpanów na MŚ w piłce ręcznej. Inni mogą się tylko bać!

Dużą karierę rozpoczynał w SMS Gdańsk, skąd trafił później do Lubina. Ważnym atutem Moryty jest również to, że świetnie wykonuje rzuty karne. A w piłce ręcznej taka umiejętność jest niebywale ceniona. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie klubu Łomża Vive Kielce, skrzydłowy jest niebywale ambitny. - Ogromna ambicja to, jak twierdzi, jednocześnie jego największa zaleta i wada. Zawodnik przyznaje, że za wszelką cenę chce wszystko wygrywać i każdą rywalizację traktuje na serio - czytamy.

Najnowsze