Kamil Syprzak, piłka ręczna

Autor: Michał Stańczyk / CYFRASPORT Kamil Syprzak

Kamil Syprzak po meczu Polska - Macedonia: Oby tak dalej!

2016-01-18 0:08

Kamil Syprzak był jednym z ojców zwycięstwa reprezentacji Polski nad Macedonią na ME w piłce ręcznej. Nasz obrotowy zagrał ze stuprocentową skutecznością, wykorzystując wszystkie sześć rzutów z szóstego metra. To jemu koledzy mogą dziękować za awans do kolejnej fazy europejskiego czempionatu po minimalnej wygranej 24:23 w niedzielę.

Po meczu Polska - Macedonia na ME w piłce ręcznej Kamil Syprzak został wybrany najlepszym zawodnikiem tego spotkania. Trzeba przyznać, że nasz obrotowy zasłużył na to wyróżnienie. Zawodnik FC Barcelona tyrał w obronie za dwóch, a oprócz tego był do bólu skuteczny w ataku. Wykorzystał wszystkie sześć rzutów. - W pierwszej połowie dostałem kilka świetnych podań, które udało mi się zamienić na bramki. I oby tak dalej - powiedział "Sypa".

Kamil Syprzak po meczu Polska - Macedonia na ME w piłce ręcznej

Bohater spotkania odniósł się także do końcówki, w której biało-czerwoni znowu zgotowali swoim kibicom prawdziwy horror. Na dwie minuty przed końcem Polska miała cztery bramki przewagi, a ostatecznie wygrała zaledwie jednym trafieniem. - Mecz trwa sześćdziesiąt minut. W końcówce mieliśmy cztery bramki przewagi i bardzo szybko ją roztrwoniliśmy - powiedział Syprzak.

Nasz szczypiornista zauważył także, że we wtorkowej rywalizacji z Francją takie błędy mogą drogo kosztować. - Gdybyśmy grali z Francją i mieli jedną bramkę przewagi, to oni pewnie by to wykorzystali i nas dogonili - zakończył "Sypa".