ME piłka ręczna 2022 TERMINARZ. ME piłka ręczna 2022 KIEDY GRAJĄ Polacy? ME piłka ręczna GRUPA D TERMINARZ. Kiedy grają Polacy na ME piłka ręczna 2022?

2022-01-14 22:28
Kamil Syprzak
Autor: Cyfra Sport Kamil Syprzak

ME piłka ręczna 2022 TERMINARZ. ME piłka ręczna 2022 KIEDY GRAJĄ Polacy? ME piłka ręczna GRUPA D TERMINARZ. Kiedy grają Polacy na ME piłka ręczna 2022? Kibice szczypiorniaka w najbliższym czasie powinni zarezerwować sobie mnóstwo wolnego czasu. W czwartek ruszają bowiem mistrzostwa Europy, na których wystąpi również reprezentacja Polski. Biało-czerwoni chcą znów zachwycić kibiców i pokazać, że potrafią walczyć z najlepszymi. ME piłka ręczna 2022 TERMINARZ Polski. ME piłka ręczna 2022 GRUPA D TERMINARZ.

ME piłka ręczna 2022 TERMINARZ Polski. Grupa D KIEDY gra Polska?

Mistrzostwa Europy na Węgrzech i na Słowacji to kolejna impreza, na której biało-czerwoni będą chcieli odbudować swoją markę. Zmiana pokoleniowa w polskim szczypiorniaku była bardzo trudna i nasz zespół musiał przejść bardzo trudną drogę, aby znów jakkolwiek liczyć się w Europie. Niewykluczone jednak, że pomału widać światełko w tunelu tej ciężkiej drogi. Pod wodzą Patryka Rombla zawodnicy robią coraz większe postępy, a cały zespół ma wyraźny plan gry i przynosi to oczekiwane rezultaty. Już rok temu biało-czerwoni na mistrzostwach świata pokazali, że stać ich na wyrównaną walkę z europejskimi potentatami. W czempionacie Starego Kontynentu czeka ich nieco trudniejsze zadanie, ale kibice wierzą, że Polacy nieco dłużej zagoszczą na rozpoczynającej się we czwartek imprezie. Biało-czerwoni znaleźli się w grupie D wraz z Austrią, Białorusią i Niemcami.

ME piłka ręczna 2022 KIEDY gra Polska? Grupa D ME piłka ręczna 2022 TERMINARZ DATY MECZÓW POLSKI

Kluczowe będą dwa pierwsze pojedynki. Austria jest jak najbardziej w zasięgu biało-czerwonych i inny wynik niż zwycięstwo nie powinien wchodzić w grę. O wiele trudniejszym rywalem będzie Białoruś, która w ostatnich latach poczyniła spore postępy. Niewykluczone, że to właśnie rywalizacja ze wschodnim sąsiadem będzie decydowała o awansie do drugiej fazy mistrzostw Europy. Z Niemcami natomiast Polacy przed kilkunastoma miesiącami zremisowali, więc można liczyć, że wyrównaną walkę zobaczymy i tym razem.

Polacy świetnie rozpoczęli mistrzostwa Europy. Mimo wielkich obaw spowodowanych wieloma zakażeniami koronawirusem w naszej drużynie, Polacy w bardzo dobrym stylu pokonali Austrią. To zwycięstwo może być decydujące dla losów naszej drużyny w fazie grupowej. Teraz jednak może być nieco trudniej, bowiem przed Biało-Czerwonymi mecze z Białorusią oraz Niemcami.

ME piłka ręczna 2022 TERMINARZ POLSKI:

piątek 14.01:

  • Niemcy - Białoruś 33:29
  • Austria - Polska 36:31

niedziela 16.01:

  • Niemcy - Austria 18:00
  • Białoruś - Polska 20:30

wtorek 18.01:

  • Polska - Niemcy 18:00
  • Białoruś - Austria 20:30

Grupa D:

Reprezentacja Mecze Punkty Bramki
1. Polska 1 2 36:31
2. Niemcy 1 2 33:29
3. Białoruś 1 0 29:33
4. Austria 1 0 31:36
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze