Polska - Francja

i

Autor: Cyfra Sport Polska - Francja

porażka Biało-czerwonych

Polacy na deskach. Dotkliwa porażka piłkarzy ręcznych z Francją. "Trójkolorowi" rozdawali karty

2023-03-08 20:28

Polscy piłkarze ręczni wygrali dwa swoje pierwsze mecze eliminacji do mistrzostw Europy 2024, ale w spotkaniu z Francją w Gdańsku, Biało-czerwoni niestety nie mieli zbyt dużo do powiedzenia. Po pierwszej części spotkania "Trójkolorowi" prowadzi aż 22:11, a w całym meczu wygrali 38:28. W sobotę w Aix-en-Provence odbędzie się rewanż.

Polska zmierzyła się ostatni raz z Francją niespełna dwa miesiące temu. 11 stycznia na inaugurację mistrzostw świata biało-czerwoni ulegli 24:26 (13:14). O ile konfrontacja w katowickim Spodku była wyrównana, o tyle mecz w trójmiejskiej Ergo Arenie miał jednostronny przebieg. Przyjezdni, chociaż miejscowych wspierało 10 tysięcy kibiców, bez problemu triumfowali 38:28, a najwięcej krwi napsuł biało-czerwonym autor 10 trafień Dylan Nahi, lewoskrzydłowy Industrii Kielce.

W pierwszym połowie, którą goście wygrali 22:11, Polacy nie wykorzystali też trzech rzutów karnych, choć przy pierwszej próbie skuteczną dobitką popisał się jednak Arkadiusz Moryto. W Gdańsku Polacy wystąpili pod wodzą trenera Bartosza Jureckiego, który od 2020 roku znajdował się w sztabie poprzedniego selekcjonera Patryka Rombla.

Rewanż zaplanowano na sobotę w Aix-en-Provence. W październikowych meczach eliminacyjnych zarówno Polska, jak i Francja odniosły po dwa zwycięstwa. Biało-czerwoni pokonali u siebie Włochów 30:23 oraz w Valmierze Łotyszy 37:19. Z kolei wicemistrzowie świata wygrali we własnej hali z Łotwą 35:18 oraz na wyjeździe z Italią 40:29.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze