Polska - Niemcy KIEDY mecz? ME w piłce ręcznej 2022: Polska - Niemcy O KTÓREJ GODZINIE Polska zagra z Niemcami?

2022-01-16 22:33
Mateusz Kornecki, Kamil Syprzak
Autor: Cyfrasport Mateusz Kornecki i Kamil Syprzak

Polska - Niemcy KIEDY mecz? ME w piłce ręcznej: Polska - Niemcy O KTÓREJ GODZINIE Polska zagra z Niemcami? Biało-czerwoni w niedzielny wieczór w wielkim stylu wygrali drugi mecz na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej i są pewni, że ich przygoda z turniejem będzie trwała dalej. W pierwszej fazie grupowej czeka ich jeszcze jedno spotkanie. Polacy zmierzą się w nim z Niemcami.

Reprezentacja Polska wciąż jest w fazie odbudowy po bardzo słabym okresie w historii. Coraz więcej wskazuje na to, że najgorsze czasy polskiego szczypiorniaka się skończyły i biało-czerwoni powoli wracają na europejski szczyt. Potwierdzają to choćby dwa pierwsze mecze na tegorocznych mistrzostwach Europy rozgrywane na parkietach na Węgrzech i na Słowacji.

ME w piłce ręcznej 2022: Z kim zagrają Polacy? Rywale Polaków w drugiej fazie grupowej. Z kim gra Polska w drugiej fazie?

Polska - Niemcy KIEDY mecz Polaków z Niemcami?

Na inaugurację podopieczni trenera Patryka Rombla zmierzyli się z Austrią. W dawnych czasach kibice z Polski zupełnie nie drżeliby o wynik takiego spotkania. Teraz to Austriacy byli faworytami, ale z tej roli zupełnie się nie wywiązali. Biało-czerwoni wygrali pewnie i mogli myśleć o kolejnym spotkaniu. W tym stanęli naprzeciw Białorusi.

Nasi wschodni sąsiedzi mają w swojej kadrze kilka gwiazd europejskiego szczypiorniaka i eksperci uważali, że to właśnie oni awansują obok Niemców do drugiej fazy turnieju z grupy D. Po niedzielnym spotkaniu wiadomo, że tak się nie stanie. Białoruś została rozbita przez naszych reprezentantów i pożegnała się z marzeniami o awansie.

Sonda
Kto wygra mecz Polska - Niemcy?

Polska - Niemcy O KTÓREJ GODZINIE mecz Polska - Niemcy KIEDY?

Polacy natomiast mogą pomału skupiać się na wydarzeniach w drugiej fazie imprezy, ale wcześniej zmierzą się z Niemcami. I nie będzie to mecz "o pietruszkę". Zwycięzca tego spotkania będzie miał na koncie komplet punktów. I dwa "oczka" zabierze ze sobą do kolejnej grupy, a to może być niebywale ważne w kwestii walki o półfinał mistrzostw.

Polacy na ubiegłorocznych mistrzostwach świata mieli okazję rywalizować z Niemcami i byli o włos od zwycięstwa. Spotkanie skończyło się jednak remisem. Mecz Polska - Niemcy odbędzie się we wtorek 18 stycznia. Początek rywalizacji zaplanowano natomiast na godzinę 18:00.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze