Piotr Wyszomirski, Polska - Szwecja

Polska - Szwecja. Piotr Wyszomirski jak Czarnecki, też zatrzymał potop szwedzki

2014-01-22 11:39

To było istne tornado! Polscy piłkarze ręczni zdemolowali wicemistrzów olimpijskich Szwedów 35:25 i jeśli dziś pokonają Chorwatów to awansują do półfinału mistrzostw Europy. Bohaterem wieczoru był bramkarz Piotr Wyszomirski (26 l.), który wczorajszego meczu nie zapomni do końca życia.

- Szwedzi to drużyna z najwyższej europejskiej półki. Trzeba zagrać na maxa żeby ich pokonać. Kluczem do sukcesu będzie żelazna obrona - twierdził przed starciem z Trzema Koronami Piotr Grabarczyk (32 l.). Patrząc na to, co biało - czerwoni zrobili ze Szwedami wydaje, że nasz obrotowy żartował.

Początek nie zapowiadał victorii Polaków. Po pięciu minutach było 5:1 dla rywali, a podopieczni Michaela Bieglera (53 l.) sprawiali wrażenie jakby nie wiedzieli co się dzieje. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął świetny wczoraj Krzysztof Lijewski (31 l.), który rzucił trzy gole i wróciliśmy do gry. Potem był cios za cios. Aż wreszcie na trzy minuty przed końcem I połowy po raz pierwszy w tym meczu wyszliśmy na prowadzenie 13:12. Wtedy już w naszej bramce szalał Piotr Wyszomirski, który zastąpił nie mającego swojego dnia Sławomira Szmala (37 l.).

"Gulasz", jak nazywają grającego w węgierskim Csurgoi KK Wyszomirskiego koledzy, prawdziwy koncert dał po przerwie, kiedy to notował aż ponad 60 procentową skuteczność! Wszyscy biało - czerwoni grali rewelacyjnie. Obudził się Karol Bielecki (31 l.), który rzucił trzy gole, na skrzydle szalał Adam Wiśniewski (34 l.), a w środku wszystkiego pilnowali Mariusz Jurkiewicz (32 l.) i Bartek Jaszka (31 l.). Totalnie rozbici twardziele ze Szwecji mieli w drugich 30 minutach miny, jakby za chwilę mieli się rozpłakać.

Dziś trzeba wykonać jeszcze jeden krok - pokonać Chorwację i Polska zagra o medale mistrzostw Europy. Szacunek i trzymamy kciuki, chłopaki!

Polska - Szwecja 35:25 (15:12)
Polska: Szmal, Wyszomirski - Lijewski 7, Łucak 5, Wiśniewski 3, Jurkiewicz 3, Bielecki 3, Kuchczyński 3, Syprzak 3, Jaszka 3, B. Jurecki 2, Szyba 2, M. Jurecki 1, Krajewski, Charpkowski, Grabarczyk.