Piłka nożna

i

Autor: pixabay.com Piłka nożna

Szokujący werdykt

Absurdalna decyzja FIFA. Klub został ukarany za wykrycie nowotworu u piłkarza!

2022-10-19 16:39

W minionych latach włodarze FIFA wielokrotnie udowadniali, że ich decyzji nie można uważać za zbyt logiczne. Międzynarodowa Federacja Piłkarska kolejny „popis” dała jednak w ostatnich dniach, surowo karząc turecki klub Giresunspor. Powód? Turcy podczas testów medycznych wykryli u potencjalnego nowego nabytku raka jąder, wobec czego nie zdecydowali się na podpisanie umowy. Teraz będą musieli nie tylko zapłacić odszkodowanie piłkarzowi, ale i przez kolejne dwa okienka transferowe nie będą mogli sprowadzać nowych piłkarzy.

Transfer nie doszedł do skutku

Giresunspor był w zeszłym sezonie beniaminkiem tureckiej Super Lig. Słabe wyniki spowodowały jednak, że w zimowym oknie transferowym zdecydowano się dokonać kilku wzmocnień. Jednym z nich miał być Jean Pyerre z brazylijskiego Gremio Porto Alegre. 24-latek stawił się nawet na testach medycznych, które miały okazać się formalnością. Nieoczekiwanie w ich trakcie u pomocnika wykryto raka jąder. Turecki klub odstąpił od podpisania kontraktu i zaoferował piłkarzowi pomoc w leczeniu, którą ten jednak odrzucił, niedługo później trafiając na wypożyczenie do Avai FC.

Piłkarz składa pozew

Wydawało się, że na obie strony rozstały się w zgodzie i na tym cała sprawa powinna się zakończyć. Tymczasem w czerwcu 24-letni piłkarz złożył stosowne zawiadomienie do FIFA, wg którego klub z Turcji nie dotrzymał warunków ustalonego porozumienia. Światowa federacja bardzo dokładnie przeanalizowała zgłoszoną skargę. Po złożeniu wyjaśnień zarówno przez Pyerre’a, jak i Giresunspor zdecydowano o… nałożeniu na Turków horrendalnej kary. Klub został bowiem zobligowany do wypłaty zawodnikowi odszkodowania w wysokości 765 tys. euro, ponadto otrzymał zakaż transferowy na dwa najbliższe okna.

Oświadczenie klubu

„W wyniku decyzji podjętej przez Komisję do spraw Rozwiązywania Sporów FIFA w ramach przedmiotowego aktu postanowiono, że nasz klub wypłaci zawodnikowi 765 tysięcy euro odszkodowania. We wspomnianej decyzji nasz klub został ponadto ukarany zakazem rejestrowania nowych zawodników na okres dwóch okien transferowych i rejestracyjnych. W tym miejscu chcielibyśmy jasno powiedzieć, że nasz klub nie angażował się w żadne niezgodne z prawem lub nieuczciwe zachowanie w omawianym incydencie i podjęliśmy niezbędne działania prawne przeciwko tej wyjątkowo błędnej decyzji podjętej przez Komisję do spraw Rozwiązywania Sporów FIFA. Nasz klub mocno wierzy w słuszność naszej sprawy. W tym kontekście informujemy, że decyzja nie została jeszcze uprawomocniona ze względu na wniesienie niezbędnego odwołania od tej decyzji do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu” – czytamy w oświadczeniu przygotowanym przez klub.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Iga Świątek o memach z Lewandowskim
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze