Anna Lewandowska

i

Autor: Instagram/annalewandowska Anna Lewandowska

podjęła ważny temat

Anna Lewandowska nie zamierzała dłużej milczeć na ten temat. Poruszyła niezwykle istotną kwestię: „Czas na chwilę prawdy”

2023-09-25 21:23

Anna Lewandowska to jedna z najpopularniejszych Polek. Była karateczka, a obecnie trenerka fitness świetnie odnajduje się w życiu zawodowym i powodzi się jej także w życiu prywatnym. Na swoim profilu na Instagramie, gdzie śledzi ją ponad 5,5 mln fanów, często zabiera głos na różne, istotne sprawy. Tym razem postanowiła ona poruszyć bardzo istotny problem dotyczący dzieci, z którym mierzy się wiele osób na całym świecie.

Anna Lewandowska bardzo mocno pracuje na to, by fani z całego świata nie znali jej jedynie dzięki swojemu mężowi. Żona Roberta Lewandowskiego od lat rozwija własne marki oferujące różne produkty oraz usługi. Jednak musi ona dzielić czas między biznesami i rodziną – Lewandowscy doczekali się bowiem dwóch córek, które potrzebują coraz więcej uwagi. Anna Lewandowska nie raz pokazywała w mediach społecznościowych, jak spędza czas z mężem i dziećmi. Tym razem znów poruszyła ten temat i zabrała głos na temat palącego problemu, z którym mierzy się wielu rodziców w tych czasach.

Anna Lewandowska zabrała głos w niezwykle ważnej sprawie

Żona najlepszego polskiego piłkarza z racji posiadania dwójki córek sama mierzy się z wieloma wyzwaniami, jakie stawia przed nami wychowanie potomstwa. Teraz Anna Lewandowska postanowiła poruszyć temat tego, ile czasu obecnie spędzają dzieci przy telefonach, komputerach czy tabletach. – Dobra - czas na chwile prawdy! Zadajesz sobie w głowie szybkie pytanie - „Około ile czasu dziennie moje dziecko korzysta z telefonu, komputera, telewizji ?”. I jak? – zaczęła swój wpis Anna Lewandowska. – Poczytałam trochę o statystykach w tym temacie i nie wygląda to najlepiej. Dosyć duże liczby, jeśli chodzi o maluchy korzystające z telefonów poniżej 2 roku życia, 90% dzieci poniżej 10 lat jest już w posiadaniu własnych telefonów komórkowych a jeśli chodzi o te starsze - to tego czasu przed ekranami spędzają zdecydowanie za dużo – dodała.

Znana trenerka zdaje sobie sprawę z tego, że technologia jest teraz częścią naszego życia. – Żyjemy w takich czasach gdzie od technologii nie możemy lub trudno jest uciec, więc tym bardziej nie zapominajmy jak duży wpływ ma na rozwój i zdrowie dzieci – zauważa, ale wskazuje, jakie mogą być negatywne skutki nadmiernego korzystania z urządzeń elektronicznych. – (…) jeśli chodzi o dzieci, zwłaszcza te najmłodsze, ma to ogromny wpływ na ich rozwój emocjonalny, fizyczny i społeczny. Problemy z koncentracją, słaba kontrola emocji, trudności w nawiązywaniu interakcji społecznych, problemy ze snem, trudności w rozwoju mowy – wymienia Anna Lewandowska.

W dalszej części swojego wpisu żona Roberta Lewandowskiego stara się przekonać swoich obserwujących, by więcej czasu spędzali z dziećmi na innych rozrywkach, niż te związane z elektroniką. – Mega ważne jest żebyśmy, jako rodzice, pokazali dzieciom, że elektronika nie jest głównym źródłem rozrywki, a świat poza ekranem jest fascynujący! (…) Możliwości spędzania czasu jest mnóstwo! U nas w domu królują wszelkiego rodzaju artystyczne zabawy, wycieczki rowerowe, a jeśli po całej kuchni rozsypana jest mąka, to wiedzcie że moim dziewczynkom zachciało się piec babeczki – przekonuje Lewandowska podając kolejne przykłady ze swojego życia. – Dzieci obserwują nas bardziej niż nam się wydaje. Im mniej będą widzieć nas z telefonem lub komputerem, a więcej skupionych na zabawie z nimi - również będą dokonywać innych wyborów jeśli chodzi o formę spędzania czasu – dodała na sam koniec.

Jan Tomaszewski ostro o Lewandowskim!
Anna Lewandowska

i

Autor: Instagram Anna Lewandowska
Najnowsze