Zbigniew Boniek

i

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

Stanowcza reakcja!

Boniek szczerze o dopuszczeniu Rosjan do futbolu. Na jaw wyszło, czy popierał ruch UEFA, postawił jasne stanowisko

2023-09-28 15:39

Zbigniew Boniek postanowił opowiedzieć o bulwersujących kulisach dopuszczenia Rosjan do rozgrywek piłkarskich. Rosyjskie drużyny do lat 17 zyskały dzięki UEFA prawo do występu w rozgrywkach międzynarodowych. Były szef PZPN, który obecnie jest prominentnym działaczem UEFA powiedział jasno, jak wyglądało głosowanie nad sprawą rosyjską i jakie stanowisko zabrał w sprawie. Padło jasno stanowisko.

Zbigniew Boniek postanowił zdradzić kulisy kuriozalnej decyzji UEFA. Przypomnijmy, że europejska centrala piłkarska dopuściła bez mniejszych wątpliwości rosyjskie drużyny do lat 17. do rozgrywek międzynarodowych. Ta skandaliczna decyzja została zbojkotowana przez federację polską i angielską, a Boniek, który miał prawo głosu nad tą decyzją wyjawił, jakie było jego stanowisko. 

Boniek szczerze o powrocie Rosjan do piłki nożnej. Tak zagłosował

Boniek powiedział jasno w "Przeglądzie Sportowym", że głosował przeciw powrotowi Rosjan do piłki nożnej, jednak frakcja przeciwników była za mała, żeby odwrócić losy decyzji.

-  O tym, że pojawił się taki temat, dowiedział się w trakcie obrad Komitetu Wykonawczego. Jasno wyraziłem swoje zdanie w tej sprawie, każdy mógł poznać moją opinię, z którą się nie kryję. Gdy temat został poddany pod głosowanie, byłem oczywiście przeciwny. Jednak byłem w mniejszości - mówi Boniek.

- Komunikat jasno wyjaśnia kwestie startu rosyjskich drużyn. Chodzi tylko o drużyny do lat 17. Dla mnie ta decyzja jest błędna, ale większość członków Komitetu Wykonawczego była za jej przyjęciem  - stwierdził Zbigniew Boniek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Nasi Partnerzy polecają