Brązowy medalista igrzysk olimpijskich miał POTWORNY wypadek. Jest w stanie krytycznym

2020-01-22 7:27 DaO
Brązowy medal olimpijski
Autor: East News Brązowy medal olimpijski

Bardzo niepokojące wiadomości napłynęły z Grecji. Do fatalnego w skutkach wypadku doszło na ulicach Aten. Poszkodowanym został sześciokrotny uczestnik igrzysk olimpijskich i medalista z Moskwy, Anastasios Bountouris. 65-latek trafił do szpitala w stanie krytycznym. Lekarze walczą o jego życie.

Bountouris jest jednym z najsławniejszych olimpijczyków w Grecji. Na igrzyskach olimpijskich od 1976 roku startował nieprzerwanie przez dwadzieścia lat. Największym sukcesem w karierze reprezentanta Grecji było zdobycie brązowego medalu na igrzyskach w Moskwie. Bountouris wywalczył go w klasie Soling. Ostatni raz ta konkurencja miała miejsce na igrzyskach w Sydney.

Nie dziwi więc, że wielu kibiców przejęło się informacją, którą podały greckie media. Były sportowiec na ulicach Aten był uczestnikiem bardzo poważnego wypadku. Prowadzony przez niego motocykl wjechał w inny samochód. Siła uderzenia była na tyle duża, że Bountouris doznał poważnych obrażeń. Mocno ucierpiała jego głowa i klatka piersiowa.

Do szpitala trafił w stanie krytycznym i lekarze walczą o jego życie. Według mediów z Grecji samochodem, w który wbił się brązowy medalista olimpijski, był Nikos Gemelos. Mężczyzna jest trenerem innego medalisty olimpijskiego, Spyrosa Gianniotisa, który zdobył srebrny medal w Rio de Janeiro w 2016 roku na otwartym akwenie.