By nie głodować, potajemnie jedli pastę do zębów! Tak znęcali się nad sportowcami. SZOKUJĄCE szczegóły

2021-04-07 15:57
Pasta do zębów
Autor: Pixabay Pasta do zębów

Droga na sam szczyt wymaga wielu poświęceń. Czasem, by osiągnąć sukces nie wystarczy ciężka praca na treningach, ale potrzebna jest również restrykcyjna dieta. Niestety, zdarza się, że trenerzy zdecydowanie przesadzają w tej kwestii. Przekonały się o tym dziesiątki greckich sportowców. W liście skierowanym do prezydent Kateriny Sakellaropoulou opisali jak znęcano się nad nimi! Niektórzy z głodu w tajemnicy jedli... pastę do zębów.

Dwadzieścioro dwoje byłych greckich gimnastyków poinformowało w liście prezydent tego kraju Katerinę Sakellaropoulou o trwającym od kilkudziesięciu lat procederze „znęcania się” greckich trenerów nad zawodniczkami i zawodnikami. „Po raz pierwszy duża liczba gimnastyczek i gimnastyków wspólnie protestuje przeciwko psychicznej i fizycznej przemocy, której doświadcza wielu z nich” - powiedział w mediach prawnik Alexandros Adamidis, który reprezentuje grupę skarżących sportowców.

Agnieszka Kot w zaawansowanej ciąży stąpa po GOŁYM BETONIE. Zdjęcie żony skoczka jest bardzo zmysłowe

Według byłych gimnastyków haniebne praktyki miały miejsce od 1985 roku, a chodzi m.in. o pozbawianie jedzenia, kary psychiczne i fizyczne oraz molestowanie seksualne. Autorzy listu podkreślili, że trenerzy rzekomo mieli ich bić, kopać, popychać, rzucali różnymi przedmiotami w trenujących gimnastyków, ciągnęli kobiety za włosy itd.

Bardzo surowe wymagania dotyczące utraty wagi sprawiały, że niektórzy byli do tego stopnia wygłodzeni, iż tracili przytomność. Potajemnie uciekali się do spożywania pasty do zębów i resztek jedzenia. Do sprawy nie odniosła się jeszcze miejscowa federacja gimnastyczna.

Krzysztof Radzikowski pokazał dane, które zwalają z nóg. Nie do wiary, co dzieje się z jego organizmem

Co dalej z igrzyskami w Tokio? Wojciechowski: To byłaby tragedia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE