Piłkarze Ajaksu Amsterdam

Autor: PAP/EPA Piłkarze Ajaksu Amsterdam

DEKLASACJA w lidze holenderskiej! Ajax Amsterdam wygrał 13:0!

2020-10-24 18:40

Takiego wyniku dawno nie było na europejskich boiskach... W meczu 6. kolejki Eredivisie piłkarze Ajaksu Amsterdam byli bezlitośni dla VVV Venlo, wygrywając na wyjeździe 13:0! W pierwszej połowie padły cztery gole, co jeszcze nie wskazywało, że może dojść do takiego pogromu. Po zmianie stron goście wrzucili wyższy bieg, dokładając dziewięć bramek!

Piłkarze Ajaksu Amsterdam mają patent na VVV Venlo. Ostatni raz stracili punkty z tym rywalem 21 sierpnia 2011 roku, remisując na wyjeździe 2:2. Nikt nie spodziewał się jednak, że może dojść do takiego nokautu.

Hat-trick Lewandowskiego z Eintrachtem Frankfurt! Zobacz GOLE [WIDEO]

Po pierwszej połowie goście prowadzili 4:0. Łupem bramkowym podzieli się wówczas Jurgen Ekkelenkamp, Lassina Traore oraz Dusan Tadić. Kluczowa dla losów spotkania okazała się 52. minuta, kiedy z boiska za czerwoną kartkę wyleciał obrońca VVV Venlo Christiaan Kum. Od tej pory goście rozkręcali się z minuty na minutę. Strzelali gole w 54., 55., 57., 59., 65., 74., 76., 78. i 87. minucie. W sumie w całym meczu oddali 45 strzałów. Najwięcej bramek zdobył Traore - aż pięć.

Karol. Człowiek, który został liderem | Futbologia

VVV Venlo - Ajax Amsterdam 0:13 (0:4)

Bramki: Jurgen Ekkelenkamp 13, 57, Lassina Traore 17, 32, 54, 65, 87, Dusan Tadić 44, Antony 55, Daley Blind 59, Klaas-Jan Huntelaar 74 (k), 76, Lisandro Martinez 78