Doigrali się! Ruszył proces, 66 kiboli odpowie za udział w ustawkach

Zadyma podczas meczu
Autor: Twitter Zadyma podczas meczu

W poniedziałek ruszył proces 66 kibiców pierwszoligowego klubu piłkarskiego Royal Antwerp (RAFC) za organizowanie i udział w tzw. ustawkach, czyli umówionych wcześniej bójkach ze zwolennikami innych drużyn. Wśród zarzucanych im przestępstw są m.in. ciężkie uszkodzenia ciała, przynależność do grupy przestępczej i nielegalne posiadanie broni.

AFERA w Borussii Dortmund. Młodemu piłkarzowi kompletnie odbiło. Interweniowała policja

Sprawa wyszła na jaw, gdy latem 2017 roku bojówka RAFC - Antwerp Casual Crew, zaatakowała trenera i mniejszą liczebnie grupę kibiców swojego największego z rywala z Antwerpii - klubu Beerschot. W trakcie śledztwa policja odkryła nagrania i zdjęcia organizowanych ustawek.

Okazało się, że kibice R. Antwerp FC regularnie brali udział w bitwach z fanami innych drużyn. Na ustawkach spotykała się równa liczba chuliganów z każdej strony, a bójki trwały przez z góry ustalony czas. Wszyscy uczestnicy bili się dobrowolnie i ze świadomością, że mogą ponieść konsekwencje zdrowotne.

Jest decyzja w sprawie szczepień sportowców przed igrzyskami!

Proces potrwa cztery dni. Oskarżeni będą pojawiać się w sądzie w grupach do piętnastu osób, aby zachować dystans społeczny. Werdykt spodziewany jest w późniejszym terminie. Planowany jest również podobny proces z udziałem dwudziestu czterech kibiców związanych z klubem piłkarskim Beerschot.

Niechęć między Royal Antwerp i Beerschot powoduje, że w czasie derbów prawie zawsze dochodzi do starć między chuliganami obu zespołów. RAFC - najstarszy belgijski klub sportowy - ma opinię kosmopolitycznego i cieszy się sympatią w różnych grupach społecznych w prawie całej Antwerpii. Z kolei Beerschot, który ma najliczniejszą grupę fanów regularnie chodzących na mecze może liczyć na flamandzką klasę robotniczą i wyższą portowego miasta.

Agresywne zachowanie Cristiano Ronaldo po meczu. Całkowicie stracił kontrolę, afera wisi w powietrzu

Pseudokibice z Bydgoszczy wpadli. Policja znalazła ponad 6 kg amfetaminy
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze