helikopter na boisku

i

Autor: archiwum prywatne Helikopter na boisku w Radzionkowie

O krok od tragedii

Dramatyczne chwile na murawie. Koledzy przeprowadzili reanimację, na boisku lądował śmigłowiec

2023-02-13 22:25

Wstrząsające sceny rozegrały się na boisku należącym do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Radzionkowie, na którym trenują na co dzień i rozgrywają mecze piłkarze miejscowego Ruchu. Klub występujący na przełomie wieków w ekstraklasie, w tej chwili występuje w IV lidze śląskiej. W jego szeregach coraz częściej pojawiają się uczniowie i absolwenci wspomnianej szkoły.

W piątkowy wieczór wśród trenujących znalazł się także – zaproszony po raz pierwszy na zajęcia drużyny seniorskiej – 17-letni gracz juniorskiego zespołu UKS Ruch. Do rozpoczęcia treningu jednak nie doszło. Po rozgrzewce wspomniany nastolatek zasłabł, a potem stracił przytomność, padając na sztuczną murawę!

Scena była zupełnie szokująca, ale uczestnicy zajęć zachowali zimną krew i natychmiast podjęli akcję reanimacyjną. Brał w niej udział nie tylko fizjoterapeuta radzionkowskiego klubu, Wojciech Janik, ale także piłkarze Ruchu, mający stosowne przeszkolenie w udzielaniu pierwszej pomocy: Tomasz Harmata, Adam Baran i Bartłomiej Gwiaździński. Ich stosowna reakcja uratowała życie młodszemu koledze. Po przywróceniu akcji serca zawodnik został zabrany do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który wylądował na boisku.

Sonda
Czy wiesz jak udzielić pierwszej pomocy, osobie która zasłabła?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze