Eliminacje EURO 2012. Niemcy są punkt od EURO

2011-06-08 0:18

Reprezentacja Niemiec idzie jak burza w eliminacjach do EURO 2012. Nasi zachodni sąsiedzi po pokonaniu wczoraj Azerbejdżanu 3:1 potrzebują już tylko jednego punktu, by jako pierwszy zespół awansować z kwalifikacji do turnieju w Polsce i na Ukrainie.

Niemcy w siedmiu meczach grupy A odnieśli komplet zwycięstw i mają aż 11 punktów przewagi nad drugą Turcją. W meczu z Azerbejdżanem Niemcy przeważali przez całe 90 minut. Bohaterem spotkania był gwiazdor Realu Madryt Mesut Oezil, który najpierw sam strzelił gola, a potem zaliczył asystę przy trafieniu Mario Gomeza.

Przeczytaj koniecznie: Adam Małysz o Rajdzie Wrocław - Drezno: To będzie przetarcie przed Dakarem

Azerowie odzyskali nadzieję na remis w 89. minucie, kiedy na 2:1 trafił Huseynow, ale szybko zostali jej pozbawieni. Już po chwili Andre Schurle strzelił gola na 3:1, którym pogrążył podopiecznych podopiecznych Bertiego Vogsta.