FIFA 22, EA Sports

i

Autor: Instagram/EA Sports FIFA FIFA 22

Fani piłki nożnej będą w szoku. Czekają ich ogromne zmiany, gra FIFA 23 będzie ostatnią

2022-05-10 20:22

Popularność piłki nożnej przełożyła się na ogromny sukces wirtualnej odmiany tego sportu. Gra FIFA jest znana przez niemal wszystkich graczy i co roku elektryzuje kibiców na całym świecie. Fanów tej serii czekają jednak ogromne zmiany, bowiem producent FIFY - EA Sports - ogłosił, że FIFA 23 będzie ostatnią pod tym szyldem!

Pierwsza piłkarska gra od EA Sports została wyprodukowana w 1994 roku. Wówczas wyszedł tytuł "FIFA International Soccer". Rok później gracze otrzymali "FIFA Soccer 95" i od tamtej pory numerowano każdą kolejną edycję. Rozwój technologii sprawiał, że zaczęto tworzyć gry na konsole nowej generacji, ale to jedynie zwiększało zainteresowanie "FIFĄ". Niebawem odbędzie się premiera "FIFA 23", ale będzie to ostatni rozdział tej pięknej historii. EA Sports oficjalnie poinformowało, że będzie to ostatnia piłkarska gra o tej nazwie.

Oficjalnie: Wielki rywal Lewandowskiego przenosi się do nowego klubu! Erling Haaland trafi do giganta

Sonda
Czy grasz w gry z serii FIFA?

Wielkie zmiany dla fanów piłki nożnej. FIFA 23 będzie ostatnią

Zmiany w serii związane są z brakiem porozumienia pomiędzy twórcami gry a Międzynarodową Federacją Piłkarską (FIFA). Wieloletnia współpraca dobiegnie końca wraz z wypuszczeniem "FIFA 23". "Nadchodzi nowa era" - poinformowało w specjalnym oświadczeniu studio EA Sports. Więcej szczegółów zostało zapowiedzianych na lipiec przyszłego roku, ale producenci zapewnili już, że zmiana tytułu nie oznacza niczego negatywnego.

Kolega brutalnie ocenił Piotra Zielińskiego. Te słowa mogą podłamać, zwrócił uwagę na kluczowy aspekt

W galerii poniżej dowiesz się, którzy piłkarze zarabiają najwięcej na świecie:

Gry znane dotąd jako "FIFA" będą ukazywać się od przyszłego roku pod tytułem "EA Sports FC". Producenci w dalszym ciągu zamierzają rozwijać piłkarską serię i zrobić wszystko, by była ona jak najlepsza dla graczy. "Nasze niepowtarzalne portfolio licencji z ponad 19 tys. piłkarzy, ponad 700 zespołami, ponad 100 stadionami i 30 ligami, w które inwestowaliśmy przez dekady wciąż będzie dostępne wyłącznie w EA SPORTS FC. Wliczając w to nasze ekskluzywne partnerstwa z Premier League, La Ligą, Bundesligą, Serie A i MLS i innymi ligami, o których poinformujemy już wkrótce" - poinformowano w specjalnym komunikacie. Także wszystkie popularne tryby, np. Ultimate Team, mają być wciąż dostępne.

Jan Tomaszewski: Lewandowski powinien zostać w Bayernie!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze