Gigantyczny sukces Dudy! Pokonał najlepszego zawodnika na świecie

2020-05-20 21:05 MSo, DCH
Jan Krzysztof Duda
Autor: EastNews Jan Krzysztof Duda

Niestety, cały czas czekamy na powrót wszelkich rozgrywek sportowych na świecie. W tym okresie cieszymy się każdym sukcesem reprezentanta Polski, zwłaszcza, gdy mówimy o tak gigantycznym osiągnięciu! Jan Krzysztof Duda w turnieju Lindores Abbey Rapid Challenge w szachach szybkich pokonał uznawanego za najlepszego szachistę na świecie, Norwega Magnusa Carlsena.

Trwają wirtualne zmagania Lindores Abbey Rapid Challenge. W siódmej rundzie rozgrywanych zdalnie zawodów Jan Krzysztof Duda sensacyjnie pokonał mistrza świata, Magnusa Carlsena. Po wygranej awansował na dziesiąte miejsce w stawce dwunastu zawodników.

Magnus Carlsen i inni arcymistrzowie podzielą kasę. Milion na wirtualnej szachownicy

Łączna suma nagród w turnieju wynosi 150 tys. dolarów, a w całym cyklu Magnus Carlsen Chess Tour - milion USD.

- Obserwowanie jego gry jest zawsze interesujące, bo on zawsze gra o zwycięstwo, nigdy na remis - zachwalał Dudę dzisiejszy przeciwnik z Norwegii.

Jan Krzysztof Duda po raz pierwszy w karierze pokonał Magnusa Carlsena. Pierwszym Polakiem, któremu udało się tego dokonać był Radosław Wojtaszek. W 2015 roku triumfował w turnieju Wijk am Zee. Wówczas nie była to jednak partia szachów szybkich, a szachy klasyczne.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze