Gubernator Tokio zapewnia: Igrzyska olimpijskie na dobrej drodze

2020-08-28 16:49
Tokio 2020
Autor: FABRICE COFFRINI/AFP/East News Tokio 2020

Yuriko Koike, niedawno wybrana na kolejną kadencję gubernator Tokio, wlała sporo optymizmu w serca kibiców sportowych. Jak powiedziała dla agencji Reuters, oceniając sytuację pandemiczną i jej ewentualny wpływ na spokojne przeprowadzenie przyszłorocznych przełożonych igrzysk olimpijskich, „wszystko jest na dobrej drodze”.

Zdaniem Koike, sytuacja związana z koronawirusem w Japonii poprawia się. W przyszłym tygodniu planowane jest spotkanie organizatorów Tokio 2021, epidemiologów i rządu japońskiego, na którym omawiane będą protokoły postępowania w trakcie igrzysk 2021. Wszelkie przygotowania idą w stolicy Japonii zgodnie z planem – zapewniła. W ostatnich tygodniach Tokio zanotowało spadek dobowych zachorowań (we wtorek 187), po wzroście notowanym w poprzednim okresie. Przypomnijmy, że z powodu pandemii koronawirusa pod koniec marca podjęto decyzję o przełożeniu o rok – na lipiec 2021 r. – letnich zmagań olimpijskich.

PRZERAŻAJĄCY stan Jakobsena po wypadku w Tour de Pologne. PARALIŻ i grubo ponad 100 SZWÓW

– Uważam, że sytuacja jest dużo lepsza niż wcześniej – powiedziała Koike. – Robimy wszystko, żeby zapobiegać infekcjom koronawirusa w Japonii i by powitać sportowców z całego świata w naszym kraju.

Japońscy organizatorzy muszą wynaleźć bezpieczny sposób przeprowdzenia zawodów, na które ma zjechać 11 000 zawodników i zawodniczek z całego świata. Do tego w Tokio pojawi się 6000 osób towarzyszących, trenerów, działaczy, lekarzy i sędziów.

Ten dzieciak podbił świat! Unikalne zdjęcia Roberta Lewandowskiego | Futbologia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze