PRZERAŻAJĄCY stan Jakobsena po wypadku w Tour de Pologne. PARALIŻ i grubo ponad 100 SZWÓW

2020-08-27 7:37
Fabio Jakobsen
Autor: AP Fabio Jakobsen

Mijają trzy tygodnie, odkąd holenderski kolarz Fabio Jakobsen zanotował fatalny wypadek na finiszu I etapu Tour de Pologne. Po kilku dniach walki o życie w szpitalu w Sosnowcu, sportowiec mógł go opuścić i udać się na dalsze leczenie do swojej ojczyzny. Stan zdrowia zawodnika wciąż jednak jest bardzo kiepski, czy podzielił się w rozmowie z "De Telegraaf" Patrick Lefevere, szef zespołu Deceuninck - Quick-Step.

Wydawało się, że to będzie spokojny finisz pierwszego dnia emocji związanych z Tour de Pologne. Po kilku godzinach rywali, która rozpoczęła się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, kolarze wjeżdżali na metę usytuowaną nieopodal katowickiego Spodka. Wówczas jednak doszło do fatalnego w skutkach wydarzenia - Dylan Groenewegen w taki sposób przyblokował swojego rywala Fabio Jakobsena, że ten stracił możliwość utrzymania się w trasie i z ogromnym impetem staranował ogrodzenie i bandy reklamowe, niebywale kiereszując swoje ciało.

Wypłynął tajemniczy film po wypadku Remco Evenepoela. Co wyjęto z jego kieszeni?! [WIDEO]

Wszyscy kibice i lekarze obawiali się najgorszego, ale na całe szczęście życie Holendera udało się uratować. Powrót do zdrowia zajmie jednak kolarzowi bardzo długo - jego stan po wypadku jest opłakany. - Fabio ma szczęście, że żyje. Jestem w szoku patrząc na liczbę szwów na jego twarzy - ma ich 130! Został mu jeden ząb, a podniebienie wciąż się nie zagoiło. Do tego wszystkiego sparaliżowane są jego struny głosowe. Wierzę, że te kłopoty szybko się rozwiążą - wyznał wspomniany już Patrick Lefevere.

Z całą pewnością najważniejszą informacją jest fakt, że Fabio Jakobsen przeżył wypadek, ponieważ biorąc pod uwagę powagę zdarzenia, wcale nie było to oczywiste. Teraz natomiast - dzień po dniu, tydzień po tygodniu - musi się rehabilitować nie tracąc wiary, że odzyska pełnię zdrowia. A potem - kto wie - być może pójdzie śladami optymistycznych wypowiedzi lekarzy i ponownie stanie w szranki na kolarskiej ścieżce.

DRAMATYCZNY WYPADEK na finiszu pierwszego etapu TdP 2020!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze