Pjanic

i

Autor: Cyfrasport Miralem Pjanic to gwiazda reprezentacji Bośni i Hercegowiny

Ważne słowa Miralema Pjanica

Gwiazdor reprezentacji Bośni w mocnych słowach o meczu z Rosją. Nie gryzł się w język, będzie bojkot

2022-09-09 22:14

Reprezentacja Bośni i Hercegowiny ma zagrać z Rosją w meczu towarzyskim. „Sborna” od lutego jest wykluczona z gry z powodu putinowskich wojsk, które bestialsko zaatakowały Ukrainę. Tym bardziej decyzja Bośniaków o przyjęciu propozycji gry zadziwiła świat. Na mocną krytykę rodzimej federacji pozwolił sobie Miralem Pjanic. Były gracz m.in. Juventusu i Barcelony był w szoku.

"Zaniemówiłem" - stwierdził. Swojej dezaprobaty nie kryją też władze Sarajewa. Federacja Piłkarska Bośni i Hercegowiny (NS/FS BiH) poinformowała w piątek, że przyjęła propozycję rozegrania meczu z reprezentacją Rosji. Spotkanie ma odbyć się 19 listopada w Sankt Petersburgu, dzień przed mundialem.

Rosjanie są wykluczeni z rozgrywek pod egidą FIFA i UEFA, natomiast Bośniacy nie awansowali na mistrzostwa. "NS/FS BiH przyjął ofertę rozegrania międzynarodowego meczu towarzyskiego od piłkarskiej federacji rosyjskiej" - przekazano na stronie internetowej bośniackiego związku.

Jak się okazuje, te plany szybko zostały skrytykowane, nawet przez niektórych Bośniaków. "Decyzja nie jest dobra. Zaniemówiłem" – przyznał 32-letni Miralem Pjanic, cytowany przez bośniackie media

Wymiana ciosów zakończona remisem. Pierwszy punkt Warty w roli gospodarza

PKO Ekstraklasa Raport odcinek 4

"W naszej piłkarskiej federacji wiedzą, co o tym myślę" - dodał słynny pomocnik, który w kadrze narodowej rozegrał 107 meczów i strzelił 18 goli.

Były piłkarz m.in. Juventusu Turyn, Romy i Barcelony występuje od niedawna w Sharjah FC w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Negatywnie na informację o planowanym meczu zareagowała również Benjamina Karic - burmistrz Sarajewa, bośniackiej stolicy. "Sarajewo jako miasto najdłużej oblegane przez agresorów (bardzo zniszczone w rezultacie działań wojennych w latach 1992-1995), a także ja jako burmistrz zdecydowanie potępiamy decyzję krajowej federacji piłkarskiej o rozegraniu meczu towarzyskiego z Rosją" – napisała na Twitterze.

Reprezentacja Rosji zagra mecz towarzyski. Znalazł się chętny, intrygujący termin spotkania

"Jeśli decyzja nie zostanie odwrócona, zerwiemy współpracę z naszą federacją, która do tej pory była owocna" - dodała.

Dla Rosjan byłby to pierwszy oficjalny mecz piłkarski od roku. Obecnie reprezentacje w różnych kategoriach wiekowych oraz kluby z tego kraju są wykluczone z rozgrywek FIFA i UEFA. To efekt agresji zbrojnej Rosji na Ukrainę, rozpoczętej 24 lutego.

UEFA nie wie jeszcze, co dalej z Rosją! Czas ucieka, decyzja nie została jeszcze podjęta

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze