Polska wicemistrzem Europy U-16, hokej na trawie

Autor: Facebook

Historyczny sukces Polaków. Zostali WICEMISTRZAMI Europy!

2014-07-07 21:48

Historyczny sukces! Po raz pierwszy jakakolwiek reprezentacja polskich laskarzy przywiozła z wielkiej imprezy medal. Wyczyn osiągnęła kadra U-16, która na mistrzostwach Europy zajęła drugie miejsce.

Podopieczni Mateusza Grochala na rozgrywanym w Wiedniu turnieju zaprezentowali bardzo dobrą grę, która przełożyła się na wyniki. Biało-czerwoni pokonali Czechy (7:1) i Rosję (9:4). Po remisie z Białorusią (3:3) stało się jasne, że zagrają w finale. W nim lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali naszą reprezentację 3:2.

Do tej pory reprezentacja Polski nie odnosiła sukcesów na trawie. Jedyne czym mogliśmy się pochwalić, to dobrymi rezultatami odnoszonymi w hali. Mamy nadzieję, że teraz będzie już łatwiej i seniorska kadra dorówna reprezentacji U-16, zdobywając medal na ważnej imprezie.