Bartłomiej Marszałek

Autor: Artur Hojny

Bartek Marszałek nadal w elicie

2024-10-20 0:11

Bardzo dobrze spisał się Bartłomiej Marszałek (41 l.) w kolejnym wyścigu MŚ najwyższej klasy motorowodnej – Formuły 1 H2O. Zajął czwarte miejsce w Grand Prix Zhengzhou w Chinach.

Główną rywalizację poprzedziły niżej punktowane wyścigi sprinterskie, gdzie warszawianin zajął czwartą lokatę w jednej z dwóch grup. Do głównego wyścigu przystąpił z siódmego pola startowego, ale znakomita jazda pozwoliła mu wyprzedzić troje rywali. Zaliczył też najlepszy w całej stawce czas okrążenia.W pięciu tegorocznych wyścigach F1 H2O Marszałek junior cztery razy mijał metę w czołowej piątce. Nie ukończył tylko rywalizacji w Szanghaju przed dwoma tygodniami.

W Zgengzhou triumfował aktualny mistrz świata, Szwed Jonas Andersson przed Francuzem Peterem Morinem. Szwed wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji generalnej (99 pkt), przed Kanadyjczyka Rusty Wyatta (96) i Francuza Morina (79,5). Polski motorowodniak umocnił się na piątej pozycji (64 pkt) i zachował nieco szans, by po ostatnim wyścigu (8 grudnia w Szardży w ZEA) wpłynąć na podium.