Ibrahimović zażądał wolnego dla uczniów z nietypowego powodu. Ostra reakcja polityków

2019-10-09 10:52 MaSz
Zlatan Ibrahimovic, pomnik w Malmoe
Autor: East news Zlatan Ibrahimović, pomnik w Malmoe

Jest wielkim piłkarzem, jednym z najlepszych na świecie. Zawsze słynie z niebanalnych wypowiedzi. Mówi to co myśli, bywa kontrowersyjny. Teraz doczekał się pomnika w rodzinnym Malmoe. Z tej okazji zażądał wolnego dla... uczniów, których zaprosił na ceremonię otwarcia. W ten sposób wywołał burzę. Bo to nie spodobało się szwedzkim politykom.

Obecnie Zlatan Ibrahimovic występuje w Los Angeles Galaxy. Szwed jest gwiazdą MLS i czołowym strzelcem tej ligi. Pomnik legendy szwedzkiej piłki stanął w jego rodzinnym Malmoe, obok stadionu. Zamówił go szwedzki związek piłkarski. Jego autorem jest jest artysta Peter Linde. Statua waży 500 kg, mierzy 2,7 meta i stoi na brązowym cokole na którym wybito imię Zlatan.

Uroczyste odsłonięcie miało miejsce 8 października. Ibrahimovic zadbał oto, aby to wydarzenie nie przeszło bez echa. Dlatego za pośrednictwem mediów społecznościowych na imprezę zaprosił uczniów. Zrobił to w nietypowy sposób. Poinformował, że z tego powodu daje wszystkim dzieciom ze szkół w Malmoe... wolne. Taka reakcja nie przypadła do gustu lokalnym politykom. Słowa piłkarza oburzyły ich. Uznały, że Ibrahimovic nie ma takiego prawa, aby dawać wolne, że stawia się w pozycji króla, którym nie jest. Ceremonia odsłonięcia się udała. Przybyło na nią wiele sympatyków futbolu. Nie tylko w wieku szkolnym...

Wyświetl ten post na Instagramie.
We are Zweden!!! Post udostępniony przez Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic)
Najnowsze