Isia, i tak będziesz najlepsza!

2008-01-23 20:09 se.pl

- To był mój pierwszy ćwierćfinał turnieju wielkoszlemowego, ale na pewno nie ostatni - mówi Agnieszka Radwańska (19 l.). - Stać mnie na jeszcze lepsze wyniki!

W walce o półfinał Australian Open Isia przegrała 2:6, 2:6 z Danielą Hantuchovą (25 l.), ale wynik nie oddaje przebiegu meczu. Agnieszka dzielnie walczyła, pokazała wiele znakomitych zagrań, miała swoje szanse. Słowaczka grała jednak bezbłędnie.

- Zabrakło mi trochę doświadczenia - przyznaje Isia. - Popełniłam kilka błędów, a w decydujących momentach ona grała lepiej.

Po 87 minutach meczu Agnieszka odpadła z Australian Open. - Wynik może tego nie pokazuje, ale Radwańska grała bardzo dobrze. Jestem dumna, że potrafiłam z nią wygrać - przyznaje Daniela Hantuchova.

To będzie plan minimum

- Następnym razem - tak odpowiedziała Agnieszka na pytanie australijskich dziennikarzy, czy nie żałuje straconej szansy występu w półfinale. I to jest najważniejsza myśl po wielkim sukcesie, jaki osiągnęła w Melbourne.

- Jestem pewny, że to nie jest jednorazowy wynik, takie ziarno, które trafia się nawet ślepej kurze - nie ma wątpliwości Wojciech Fibak (56 l.), który sam grał w czterech wielkoszlemowych ćwierćfinałach, ale nigdy nie osiągnął półfinału. - Isia zaczyna drogę na szczyt. Dziś o jej ćwierćfinale mówimy: historyczny wynik, ale wierzę, że już niedługo Agnieszka będzie to traktować jako plan minimum!

Radwańska podkreśla, że wynik w Australii wcale nie był spowodowany nadzwyczajną formą. - Ja tak po prostu gram - śmieje się. - I czuję, że mogę to robić jeszcze lepiej.

Oby na pierwsze miejsce

Awans do ćwierćfinału dał Agnieszce ponad 380 tysięcy złotych premii oraz bezcenne 250 punktów do rankingu WTA. Dzięki nim Polka powinna w poniedziałek znaleźć się około 22. miejsca na świecie.

- Pierwsza trzydziestka to absolutna czołówka, tu są tylko dobre zawodniczki - ocenia Polka. - Ale nie mam wątpliwości, że mogę się wspiąć jeszcze wyżej.

Optymizm Agnieszki nie jest bezpodstawny.

- Udowodniłam już, że potrafię wygrywać z najlepszymi na świecie, i to na turniejach wielkoszlemowych, gdzie są w znakomitej formie - tłumaczy Isia. - Nie wyznaczam sobie konkretnych celów, że muszę wskoczyć na 20. czy 15. miejsce. Gram najlepiej, jak potrafię i zobaczymy, gdzie mnie to doprowadzi. Oby na pierwsze miejsce w rankingu!

Wyniki Australian Open

ĆwierĆfinaŁy kobiet

Daniela Hantuchova (Słowacja) - Agnieszka Radwańska (Polska) 6:2, 6:2

Ana Ivanović (Serbia) - Venus Williams (USA) 7:6 (7-3), 6:4

ĆwierĆfinaŁy mĘŻczyzn

Roger Federer (Szwajcaria) - James Blake (USA) 7:5, 7:6 (7-5), 6:4

Novak Djoković (Serbia) - David Ferrer (Hiszpania) 6:0, 6:3, 7:5

1/8 finaŁu juniorów

Jerzy Janowicz (Polska) - Kittipong Wachiramanowong (Tajlandia) 6:3, 6:3

Simona Halep (Rumunia) - Katarzyna Piter (Polska) 7:6 (7-0), 6:0

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze