Kibice wracają na stadiony

i

Autor: Cyfra Sport Kibice wracają na stadiony

Kiedy powrót kibiców na stadiony? Luzowanie obostrzeń potwierdzone, jest konkretna data!

2021-04-28 10:26

Wielu fanów sportu zadaje sobie w ostatnich miesiącach bardzo ważne pytanie: Kiedy powrót kibiców na stadiony? Do tej pory sytuacja pandemiczna w Polsce nie pozwoliła na luzowanie obostrzeń do takiego stopnia, aby fani piłki nożnej i innych dyscyplin sportowych mogli zasiąść na widowni lub trybunach i na żywo oglądać zmagania swoich ulubieńców. Jednak teraz fani mają swój upragniony powód do świętowania, bo luzowanie obostrzeń nie ominie również sportu, a co za tym idzie, będą oni mogli wrócić na trybuny już niebawem.

Wielu kibiców z pewnością już nie może się doczekać luzowania obostrzeń oraz tego, kiedy na powrót będą mogli zasiąść na trybunach lub widowni i na żywo oglądać zmagania swoich ulubieńców. Niezmiennie od kilku miesięcy, wraz z kolejnymi konferencjami prasowymi premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, wielu z nich zadaje sobie ważne pytanie, kiedy powrót kibiców na stadiony? O ile jeszcze kilka miesięcy temu stadiony mogły być wypełnione najpierw w 25 proc., gdzie kibice mogli zajmować co czwarte krzesło, a później w 50 proc. i zajmowanym co drugim miejscu, to obecnie fani sportu nie mają okazji wejścia na trybuny i muszą czekać na luzowanie obostrzeń, oglądając mecze swoich ulubieńców z domowego zacisza. Kolejna konferencja rządu przyniosła jednak odpowiedź na pytanie, kiedy powrót kibiców na stadiony. To z pewnością ucieszy wielu z nich. 

Kibice niebawem wrócą na trybuny

Sport bez kibiców, jakie poznaliśmy w przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy sprawił, że wielu z nich nie może doczekać się luzowania obostrzeń i tego kiedy powrócą na stadiony. Podczas środowej konferencji, która odbyła się 28 kwietnia, premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim przestawili jednak plan na to, kiedy powrót kibiców na stadiony. Luzowanie obostrzeń zaplanowane przez rząd to jednak proces stopniowy, ale fani sportu, a zwłaszcza piłki nożnej już mogą się cieszyć. Na ostatnią kolejkę PKO Ekstraklasy, która zostanie rozegrana 16 maja, fani będą mogli wypełnić 25% stadionów. Wszystko za sprawą luzowania obostrzeń od 15 maja 2021 roku. Od tego dnia na trybunach będą mogli pojawić się również kibice w niższych ligach oraz innych dyscyplinach sportu. To jednak nie jedyne spotkania, które kibice będą mogli obejrzeć z wysokości trybun.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę, mówi o SZATAŃSKICH pomysłach. „Żądam od pana...” | Futbologia

Kibice wrócą na finał Ligi Europy

W tym roku w Polsce zostanie rozegrany także finał Ligi Europy. O trofeum tych rozgrywek zespoły powalczą na Stadionie Gdańsk i jak się okazuje, to spotkanie kibice również będą mogli obejrzeć z wysokości trybun. W poprzednim sezonie, gdy w finale Ligi Europy walczyły Sevilla i Inter Mediolan, fani mogli dopingować swoich ulubieńców jedynie przed telewizorem. W tym roku jednak kibice mają zostać wpuszczeni na polski obiekt. 

Sonda
Czy stadiony powinny zostać znów otwarte dla kibiców?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze