Anna Puławska (z prawej) i Karolina Naja

i

Autor: Paweł Skraba Pożeraczki złotych medali: Anna Puławska (pięć w roku 2022) i Karolina Naja (cztery)

Sukces na IE 2023

Kolejne złote medale dla Polski na Igrzyskach Europejskich! Świetne występy Biało-Czerwonych w kajakarstwie

2023-06-23 16:17

Na Igrzyskach Europejskich reprezentanci państw ze Starego Kontynentu rywalizują w wielu dyscyplinach. Już od początku imprezy Polacy bardzo dobrze radzą sobie w kajakarstwie. Po brązie i złocie zdobytym w czwartek przez kanadyjkarzy i kajakarek, przyszedł czas na dwa kolejne złota w tych konkurencjach.

W piątek, 23 czerwca kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły w Krakowie złoty medal Igrzysk Europejskich w konkurencji olimpijskiej K2 500 m. Polki wyprzedziły o 0,39 sekundy Dunki, trzecie miejsce zajęły Węgierki. Naja i Puławska po raz drugi sięgnęły po złote medale. W czwartek razem z Dominiką Putto i Adrianną Kąkol zwyciężyły w czwórce na 500 m.

Chwilę później tego samego dnia kanadyjkarka Dorota Borowska zdobyła złoty medal Igrzysk Europejskich w olimpijskiej konkurencji C1 200 m. Polka wyprzedziła Ukrainkę Ludmiłę Luzan i Hiszpankę Marię Corberę. To trzeci złoty medal w kajakarstwie wywalczony przez polską reprezentację w Igrzyskach Europejskich, a łącznie czwarty medal – w czwartek bowiem brąz zdobyli kanadyjkarze Norman Zezula i Aleksander Kitewski.

Ceremonia otwarcia Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie
Najnowsze