Sędzia piłkarski, arbiter

Autor: East News Sędzia piłkarski

Kompletnie pijany prowadził mecz młodzików! Sędzia miał we krwi 2,7 promila

2017-10-03 23:24

Do kuriozalnej sytuacji doszło na stadionie w Legnicy podczas meczu drużyn młodzieżowych do lat 11. Miedź Legnica podejmowała u siebie Zagłębie Lubin. Bohaterem tego spotkania nie był żaden z młodych piłkarzy, a... sędzia. Jak się okazało podczas badania alkomatem, w wydychanym powietrzu stwierdzono u niego 2,7 promila alkoholu.

W niedzielne popołudnie odbył się mecz pomiędzy Miedzią Legnica, a Zagłębiem Lubin, które rozgrywane było w ramach Dolnośląskiej Ligi Młodzieżowej. Mniej będzie się mówiło o wyniku i przebiegu tego meczu (Miedź wygrała 4:0), bo prawdziwą "furorę" zrobił ktoś inny. Bohaterem tej potyczki, a właściwie antybohaterem stał się arbiter niedzielnej rywalizacji.

57-letni Henryk G. od początku budził pewne wątpliwości wśród zgromadzonych na trybunach rodziców młodych piłkarzy. Ci, wraz z trenerami obu drużyn, zdemaskowali sędziego po pierwszej połowie, w czasie przerwy. Na stadion wezwano policję. Mężczyzna próbował uniknąć badania alkomatem, wyrywał się i wdał w przepychanki z mundurowymi. Miał swoje powody. Według wyniku na alkomacie, sędzia wydmuchał aż 2,7 promila alkoholu. Henrykowi G. grozi teraz dożywotni zakaz wykonywania prac arbitra. Jego sprawą zajmie się komisja ds. sędziowskich oraz wydział dyscypliny Dolnośląskiego Związku piłki nożnej.

Zobacz: Czwórka sędziów dożywotnio zdyskwalifikowana! Korupcja na wagę... pięciu dolarów

Przeczytaj: Kibole wdarli się na stadion! Szesnastu już z zakazami stadionowymi

Sprawdź: El. MŚ 2018: Armenia - Polska. Matej Jug poprowadzi mecz biało-czerwonych