Korona Kielce znów w rękach miasta. Umowa PODPISANA

2020-10-29 18:43 mc PAP
Artur Piróg
Autor: Cyfrasport Artur Piróg

Występujący w pierwszej lidze piłkarskiej klub Korona Kielce ponownie jest spółką miejską. Władze miasta w czwartek podpisały umowę zakupu 72 proc. akcji klubu od niemieckiej rodziny Hundsdorferów.

Umowę zakupu przez miasto Kielce 72 proc. akcji Korony parafowali w czwartek w kieleckim ratuszu prezydent Kielc Bogdan Wenta oraz mecenas Rafał Nowak, pełnomocnik reprezentujący dotychczasowego większościowego akcjonariusza - rodzinę Hundsdorferów. - Podpisaliśmy umowę nabycia akcji klubu Korona Kielce za symboliczną złotówkę. Od tego momentu miasto stało się właścicielem klubu Korona Kielce – powiedział Wenta.

Jest NAGRANIE rozmowy Kucharskiego z Lewandowskim! Wszystko WYSZŁO NA JAW

Stronę niemiecką reprezentował klubowy prawnik, który otrzymał od dotychczasowego, większościowego udziałowca stosowne pełnomocnictwo. Po tym jak dopełnione zostały formalności, nowy właściciel klubu będzie mógł wybrać nowy zarząd i radę nadzorczą. Decyzje mają zostać podjęte na najbliższym walnym zgromadzeniu.

- Wszyscy, a zwłaszcza kibice, oczekują zmian, a jednocześnie nowego charakteru funkcjonowania klubu. Począwszy od postawy na boisku i wyników, ale również w kwestii administracji. To jest chyba najważniejszym dla nas wyzwaniem – podkreślił prezydent Kielc.

Taśmy Kucharskiego: tak był szantażowany Robert Lewandowski

Kielecki klub został sprzedany w kwietniu 2017 roku Dieterowi Burdenskiemu, który zapłacił za 72 proc. akcji klubu 3,6 mln zł. Niemiecki biznesmen w październiku 2018 roku odsprzedał swoje udziały spółce Korona Investment GmbH zarządzanej przez Andreasa Hundsdorfera.

Podpisanie umowy to efekt kilkumiesięcznych negocjacji. 4 sierpnia tego roku zgodę na zakup akcji wyrazili kieleccy radni. Miasto zobowiązało się do dokapitalizowania spółki kwotą 4,955 mln zł, co pozwoli na spłatę długów za poprzedni sezon.

Korona w poprzednim sezonie, po 11 latach gry w najwyższej klasie rozgrywkowej, spadła z ekstraklasy. W pierwszej lidze kielczanie zajmują aktualnie 12. miejsce, w ośmiu spotkaniach zgromadzili dziewięć punktów.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze