Jest NAGRANIE rozmowy Kucharskiego z Lewandowskim! Wszystko WYSZŁO NA JAW

2020-10-29 15:49 mc
Cezary Kucharski, Robert Lewandowski
Autor: Cyfra Sport

Cezary Kucharski, były agent Roberta Lewandowskiego, został zatrzymany i usłyszał zarzuty dotyczące gróźb wobec reprezentanta Polski. Za swoje milczenie miał żądać 20 milionów euro. Jak wyglądała rozmowa Kucharskiego z Lewandowskim? Dziennikarze "Business Insider Polska" dotarli do kluczowych fragmentów, potwierdzając wcześniejsze informacje "Super Expressu" na temat nagrań.

"Super Express" na początku października jako pierwszy napisał, że Cezary Kucharski miał szantażować Roberta Lewandowskiego. We wtorek były agent reprezentanta Polski został zatrzymany i usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa z art. 191 paragraf 1 Kodeksu karnego ("kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3"). Według śledczych, miał domagać się od Lewandowskiego 20 mln euro. Miał przy tym grozić, że jeśli nie dostanie pieniędzy, to ujawni wszystko co wie na temat nieprawidłowości podatkowych w firmie "Lewego". Wszystko znalazło się na taśmach, o czym także pisał "SE".

"Zabrano dzieciom komputery do nauki!". OSTRE OŚWIADCZENIE prawników Kucharskiego

Kucharski do Lewandowskiego: Za 20 mln euro będę krył, że jesteś OSZUSTEM podatkowym

Wspomniana rozmowa Kucharskiego z Lewandowskim miała miejsce 6 stycznia 2020 roku w jednej z eleganckich restauracji w Warszawie. Dziennikarze "Business Insider Polska" dotarli do nagrania.

Lewandowski: O jakiej my emocjonalnie mówimy kwocie?

Kucharski: To jest 20 milionów euro.

Lewandowski: No dobra, ale jeśli chodzi o tą drugą?

Kucharski: No nie no, więc teraz musimy jakby ustalić, jaka jest metodologia. Czyli jak ja wniosłem...

Lewandowski: Emocjonalnie 20 milionów. Ok, dobra (śmiech).

Kucharski: Tyle jest jakby warty myślę twój spokój, nie? Tą kwotę rzucił w jednej z rozmów Rafael Buschmann (dziennikarz "Der Spiegel" - przyp. red.). Rafael był u mnie dwa razy. I wszystko czytał.

Lewandowski: Osoba, która nie ma pojęcia o biznesie. O tym co się dzieje. Z twojej historii usłyszał. To powiedział ci taką kwotę. Nie używaj tego argumentu, Czarek. Proszę cię.

Kucharski: Rafael był u mnie dwa razy. I wszystko czytał.

Lewandowski: Dobrze. Ja też mu mogę wszystko pokazać. Zero złotych, zero euro.

Kucharski: No to ja ci tylko mówię, skąd. Bo ja nie wiem, ile to jest. Maik (Barthel, były wspólnik Kucharskiego - przyp. red.) powiedział 10 milionów euro, tak?

Lewandowski: Dobrze, Maik. Następny argument. No to ja ci powiem, że kelner ci powiedział zero euro. To jest to samo. Czarek, przestań!

Kucharski: Więc ty musisz powiedzieć, zdecydować...

Lewandowski: Czarek, ja ci mówię zero euro. Za co? To ja ci teraz mówię. To jest moje emocjonalne podejście do tego.

Kucharski: Zero euro?

Lewandowski: Zero euro. Za co ty chcesz tak naprawdę te pieniądze?

Kucharski: Przeczytaj sobie porozumienie.

Lewandowski: Za co? Podatki? Powiedziałem ci, że tu nie ma. Że w Niemczech? Też nie ma. Za co te pieniądze? Że byłeś prezesem w firmie? Która miała zero, zero procent.

Kucharski: Za to w dwóch zdaniach. Za to, że że będę krył do końca życia, że jesteś i twoja żona oszustami podatkowymi.

Adwokat Lewandowskiego mówi o TAJEMNICZYM liście. Zabrał głos ws zatrzymania Kucharskiego

Kucharski nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokuratora zastosowała wobec niego m.in. poręczenie majątkowe na kwotę miliona euro, ma także zakaz opuszczania kraju, jak również zatrzymano jego paszport.

Taśmy Kucharskiego: tak był szantażowany Robert Lewandowski
Najnowsze