Kucharski do Lewandowskiego: Za 20 mln euro będę krył, że jesteś OSZUSTEM podatkowym [NOWE FAKTY]

2020-10-27 12:46 Jarosław Sulikowski
LEWANDOWSKI 2
Autor: Redakcja SE

Super Express już kilka tygodni temu jako pierwszy pisał o tym, że Cezary Kucharski miał szantażować Roberta Lewandowskiego. Teraz dotarliśmy do nagrań z rozmów między piłkarzem Bayernu Monachium, a jego byłym menadżerem. One mają być kluczowym dowodem w sprawie szantażu. Z taśm wynika, że Cezary Kucharski domagał się od Roberta Lewandowskiego 20 milionów euro (około 90 mln zł) w zamian za "święty spokój".

Afera zaczęła się od sensacyjnej informacji - Robertowi Lewandowskiemu zarzucono, że oszukuje niemiecką skarbówkę na grube miliony. Składając zawiadomienie do sądu Kucharski zażądał 39 milionów złotych. Za co? Na tyle wycenił wartość spółki, z której zrezygnował. Na początku października jako pierwsi napisaliśmy, że Cezary Kucharski miał szantażować Roberta Lewandowskiego. Wtedy ustaliliśmy, że ważne dowody mają być złożone w prokuraturze. - W tej chwili mogę jedynie powiedzieć, że sprawa jest bardzo poważna. Na tym etapie mogę stwierdzić, że Robert Lewandowski będzie w tej sprawie współpracował z prokuraturą. To jest dla nas oczywiste – komentował nam wówczas adwokat, prof. Tomasz Siemiątkowski, pełnomocnik Lewandowskiego.

Taśmy Kucharskiego: Tak był SZANTAŻOWANY Robert Lewandowski?! [TYLKO U NAS]

Według informacji ze śledztwa, do jakich dotarł Super Express, w prokuraturze zostały złożone m.in. taśmy. - To nagrania rozmów Cezarego Kucharskiego i Roberta Lewandowskiego. Pochodzą z 2019 i 2020 roku. Panowie rozmawiają o gigantycznych pieniądzach – mówi nam osoba znająca kulisy śledztwa. Przypomnijmy, że Lewandowski i Kucharski współpracowali przez wiele lat. Teraz menadżer twierdzi, że piłkarz jest mu winny fortunę. To wycena wartości spółki, z której odszedł Kucharski.

Prawnik zatrzymanego Cezarego Kucharskiego zabrał głos. WYMOWNE słowa

Co jest na nagraniach? To spotkanie między innymi z jednej z prestiżowych warszawskich restauracji. W czasie rozmowy padły bardzo mocne słowa. - 20 milionów euro. Czuje, że tyle jest wart twój spokój – oto słowa, które według naszego informatora miał powiedzieć Kucharski. - Za to, że będę krył, że jesteś oszustem podatkowym – miał rzucić Lewandowskiemu.

Były agent Roberta Lewandowskiego Cezary Kucharski ZATRZYMANY! POWAŻNY zarzut

Taśmy Kucharskiego: tak był szantażowany Robert Lewandowski

Skontaktowaliśmy się prawnikami Kucharskiego. Na razie nie komentują sprawy. Czekają na zakończenie przesłuchania Cezarego Kucharskiego, który został zatrzymany i przewieziony do prokuratury. Przypomnijmy, że niemiecka skarbówka bada z kolei finanse Roberta Lewandowskiego. - Wszystko jest robione zgodnie z prawem - zapewniał juz kilka tygodni temu sztab kapitana reprezentacji Polski.

Kim jest Cezary Kucharski, były agent Roberta Lewandowskiego? Został ZATRZYMANY przez policję

Najnowsze