Joanna Jóźwik

Autor: Eastnews Joanna Jóźwik

Lekkoatletyczne ME. Mamy ósmy medal! Joanna Jóźwik z brązem

2014-08-16 18:21

Polscy lekkoatleci podczas mistrzostw Europy w Zurychu nie przestają nas miło zaskakiwać. Joanna Jóźwik zaliczyła swój najlepszy bieg w karierze i zdobyła brązowy medal na 800 metrów!

Joanna Jóźwik pojechała na mistrzostwa Europy bez wymaganego minimum. Jak się okazało PZLA podjął świetną decyzję, gdyż w finale biegu na 800 metrów Polka ustanowiła rekord życiowy 1.59,63, który dał jej brązowy medal!

Joanna Fiodorow miała nie jechać na mistrzostwa Europy, a przywiozła medal

Polka po pierwszych 400 metrach była na ostatniej pozycji, ale dzięki wspaniałemu finiszowi przesunęła się na trzecie miejsce, którego nie oddała już do końca. Złto zdobyła Maryna Arzamasova z Białorusi, a srebro Lynsey Sharp z Wielkiej Brytanii.

To ósmy medal dla Polski na ME w Zurychu. Zołte krążki zdobyli Anita Włodarczyk (rzut młotem) i Adam Kszczot (800 metrów), srebrne Artur Kuciapski (800 metrów) i Krystian Zalewski (3000 metrów z przeszkodami), natomiast brąz Joanna Fiodorow (rzut młotem), Tomasz Majewski (pchnięcie kulą) i Robert Urbanek (rzut dyskiem) i Joanna Jóźwik (800 metrów).