Iwona Matkowska

Londyn 2012. Zapasy. Porażki Polek w ćwierćfinałach - Michalik i Matkowska liczą na repasaże

2012-08-08 18:28

Iwona Matkowska (kategoria 49 kg) i Monika Michalik (kategoria 63 kg) przegrały swoje ćwierćfinałowe walki w zapasach w stylu wolnym na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Polki mogą jeszcze zdobyć brązowe medale, ale pod warunkiem, że wystartują w repasażach.

Matkowska nie poradziła sobie z reprezentantką Azerbejdżanu Mariyą Stadnyk, która - co warto podkreślić - jest brązową medalistką z Pekinu.

Polka nie potrafiła znaleźć sposobu na niemalże bezbłędną rywalkę i przegrała z kretesem 0:2 i 1:4.

Przeczytaj koniecznie: Londyn 2012. Kajakarki: Konieczna, Mikołajczyk, Walczykiewicz i Naja tuż za podium!

Także druga z naszych zapaśniczek Monika Michalik trafiła w ćwierćfinale na bardzo wymagającą przeciwniczkę - dwukrotną mistrzynię świata Chinkę Jing Ruixue. W obu rundach Azjatka zdecydowanie dominowała i bez większych problemów pokonała Michalik.

Zarówno Matkowska jak i Michalik mają jednak jeszcze szanse na zdobycie olimpijskiego brązu. Obie zawodniczki muszą liczyć na swoje pogromczynie, ponieważ jeśli dojdą one do finałów, Polki wystąpią w repasażach.