Belgia - Szwecja

Autor: AP PHOTO/GEERT VANDEN WIJNGAERT Belgia - Szwecja

ogromna tragedia

Masakra w Brukseli, dwóch szwedzkich kibiców nie żyje. Mecz Belgia – Szwecja przerwany po zamachu terrorystycznym

2023-10-16 22:23

Do niezwykle dramatycznych wydarzeń doszło wieczorem, 16 października w Brukseli. W zamachu terrorystycznym zginęło dwóch szwedzkich kibiców, którzy pojawili się tam z okazji meczu Belgia – Szwecja w ramach eliminacji EURO 2024. Do zamachu doszło kilka kilometrów od stadionu, na których rozgrywany był mecz – spotkanie z powodu tych tragicznych wydarzeń przerwano.

Dwóch szwedzkich kibiców zginęło w strzelaninie w Brukseli. Do dramatu doszło w pobliżu Place Sanctelette, około 5 km od stadionu Króla Baudouina I, gdzie Szwecja gra z Belgią w eliminacjach piłkarskich mistrzostw Europy. Mężczyzna, który zastrzelił dwóch kibiców reprezentacji Szwecji, miał podczas ataku krzyczeć "Allahu akbar" - podał portal informacyjny 7sur7.

7sur7 informuje również, że w zamieszczonym na Facebooku nagraniu wideo napastnik twierdzi, że należy do Państwa Islamskiego i chwali się "zabijaniem niewiernych". Jako motyw ataku w Brukseli miał podać chęć "pomszczenia muzułmanów". O zamachu informują również inne belgijskie media. Gazeta "Het Laaste Niews" zamieściła na swojej stronie internetowej nagranie wideo, na którym widać mężczyznę w pomarańczowej kurtce na skuterze i z karabinem, który najpierw oddał dwa strzały, potem trzy kolejne, następnie wbiegł do budynku, oddał jeszcze dwa strzały, wyszedł i strzelił jeszcze raz. Zamachowca póki co nie odnaleziono.

Po tym wydarzeniu spotkanie zostało przerwane po pierwszej połowie przy stanie 1:1. Według szwedzkich mediów piłkarze Trzech Koron odmówili kontynuowania gry.

Andrzej Niedzielan po meczu z Mołdawią (1:1)

QUIZ. Jak dobrze znasz reprezentację Polski?!