Małysz kontra Stoch. Kolejne starcie

2009-12-24 1:40

W czterech ostatnich konkursach Pucharu Świata Kamil Stoch (22 l.) aż trzykrotnie pokonał Adama Małysza (32 l.). Stoch jest też aktualnym mistrzem Polski. Czy w drugi dzień świąt stary mistrz powróci na swoje miejsce?

W lutym Małysz zajął zaledwie 6. miejsce w konkursie mistrzostw Polski w Wiśle, po raz pierwszy od 10 lat nie stanął na podium mistrzostw kraju. Rywalizacja Stocha z Małyszem zapowiada się pasjonująco, ale chętnych na medale jest więcej. Choćby Krzysztof Miętus czy Łukasz Rutkowski. A faworytem kibiców będzie zapewne 15-letni Klimek Murańka.

Najlepsi polscy skoczkowie trenowali w Szczyrku przedwczoraj. Trener kadry Łukasz Kruczek ogłosił już skład na Turniej Czterech Skoczni: Małysz, Stoch, Miętus i Stefan Hula.