Michał Listkiewicz: Gdzie diabeł nie może... [FELIETON]

2021-10-18 14:53
Michał Listkiewicz
Autor: SE Michał Listkiewicz

...tam kobietę pośle. Staropolskie porzekadło jak ulał pasuje do naszego sportu. To, że Irena Szewińska była najlepszym polskim sportowcem wszechczasów, nie ulega wątpliwości. A że Anita Włodarczyk jest najpewniejszym punktem reprezentacji olimpijskiej, także. Ostatnio miłą niespodziankę sprawiły hokeistki (na lodzie, bo ich koleżanki na trawie zwane "laskarkami" mają już za sobą występ olimpijski). Całkiem fajnie rozpoczęły też eliminacje szczypiornistki, którym nie szkodzi gruntowne odmłodzenie składu.

Fajnie, że wzorem piłkarskich potęg nasze kluby piłkarskie tworzą zespoły kobiece. Mamy znów derby stolicy Legia- Polonia. Pań, bo na męskie chyba długo poczekamy skoro "Czarne koszule" przegrywają teraz z GKS Wikielec i Mamrami Giżycko.

Kamil Grosicki dostał ważną wiadomość od fana! O takich słowach marzy wielu piłkarzy

Paulo Sousa głęboko odetchnął. Pewna wygrana w Tiranie daje mu pół roku na przygotowanie drużyny do baraży o Mundial. Łatwo nie będzie, ale o tym elegancki Portugalczyk dobrze wiedział jadąc na pierwszą rozmowę ze Zbigniewem Bońkiem. Ciskanie butelek, zapalniczek i telefonów na murawę to na Bałkanach standard. Bywało gorzej niż w Albanii, choćby w Czarnogórze, gdzie naszego bramkarza trafiono płonącą racą. Z kolei Grecy specjalizują się w ciskaniu kurczakami z rożna. Gdy ptak jest jeszcze gorący, robi się problem. Żałuję i podziwiam drużynę Skry Częstochowa. Niechciani w swoim mieście tułają się po kraju z całkiem dobrymi wynikami. Piłka nożna nie jest chyba ulubionym sportem włodarzy miasta pod Jasną Górą.

Grzegorz Krychowiak zabawił się w Roberta Lewandowskiego! Co za bramka, fenomenalne wykończenie [WIDEO]

Zmarł nagle Zbigniew Pacelt, bodaj najlepszy organizator sportu w Polsce. Przygotowywane przez niego ekipy olimpijskie miały wszystko, czego dusza zapragnie i grad medali na wielu igrzyskach to także była zasługa Zbyszka. W zapomnieniu odszedł też Janusz Hańderek, były szef sędziów i komisji rewizyjnej w PZPN. Mimo kontrowersji w ocenie jego działalności zawodowej zasłużył chyba na więcej niż przemilczenie jego śmierci.

Mateusz Borek zdradził plany Roberta Lewandowskiego. Jeden szczegół przyciąga uwagę

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze