Miedź Legnica w Ekstraklasie! Historyczny sukces przypieczętowany wygraną z Chojniczanką

2018-05-27 16:39

W meczu dwóch drużyn zainteresowanych awansem do Ekstraklasy, Miedź Legnica pokonała Chojniczankę Chojnice 5:1 i na kolejkę przed końcem sezonu Nice 1. Ligi zapewniła sobie historyczny awans do piłkarskiej elity. Z marzeniami o wyższym szczeblu pożegnać się już może zespół z Chojnic.

Od początku lepiej na boisku wyglądała Miedź. Wykazywała się większą piłkarską dojrzałością i w jej grze widać było nieporównywalnie okazalszą jakość. Aż dziw brał, że drużyny, które dzieli taka różnica, walczą między sobą o awans do Ekstraklasy.

Wynik otworzył w 14. minucie Omar Santana, który kropnął z 20 metrów prawą nogą i nie dał szans Radosławowi Janukiewiczowi. Podwyższył z jedenastu metrów Marquinos, bo chwilę wcześniej Tomasz Boczek sfaulował stojącego przed bramką Wojciecha Łobodzińskiego.

Chwilę przed drugim golem arbiter nie uznał trafienia dla gości. Asystent Jarosława Przybyła uznał, że Damian Piotrowski w momencie podania był na spalonym i podniósł w górę chorągiewkę. Na kontaktowego gola zdobyć mógł się Emil Drozdowicz, ale doświadczony piłkarz skiksował w decydującym momencie.

Po zmienie stron nieco ożywiła się Chojniczanka i efektem były liczne stałe fragmenty gry. Po jednej z wrzutek Pawła Zawistowskiego skutecznie w powietrzu zagrał Boczek i dał nadzieję swojej drużynie. Chwilę później ten sam zawodnik Chojniczanki niepotrzebnie sfaulował rywala i obejrzał drugą żółtą kartkę. Grający w dziesiątkę goście dwie minuty później stracili trzeciego gola, którego autorem był Mateusz Piątkowski.

Do końca meczu grę kontrolowali gospodarze. Święto w Legnicy zakończyli  Grzegorz Bartczak i Fabian Piasecki. Ten pierwszy w końcówce trafił głową do siatki rywali, a ten drugi ustalił wynik w 90. minucie na 5:1.

Przed tym spotkaniem Miedzi do awansu wystarczał punkt, Chojniczankę interesowało tylko zwycięstwo. Boisko pokazało jednak, że to legniczanie byli bardziej głodni wygranej i Ekstraklasy. Zasłużenie zdobyli komplet punktów i w bezpośrednim starciu pokazali Chojniczance, że są lepszym zespołem. Drugą drużyną, która w przyszłym sezonie zagra na najwyższym poziomie ligowym jest Zagłębie Sosnowiec.

Miedź Legnica - Chojniczanka Chojnice 5:1 (2:0)

Bramki: Omar Santana 14, Marquitos 26 (k), Mateusz Piątkowski 67, Grzegorz Bartczak 84, Fabian Piasecki 90 - Tomasz Boczek 58

Żółte kartki: Tomislav Bozić - Damian Piotrowski, Oskar Paprzycki, Paweł Zawistowski

Czerwona kartka: Tomasz Boczek 65 (za dwie żółte)

Miedź: Sapela - Zieliński, Osyra, Bożić, Bartczak - Purzycki, Santana - Forsell (74. Piasecki), Marquitos (89. Bartkowiak), Łobodziński (82. Garguła) - Piątkowski

Chojniczanka: Janukiewicz - Fila, Boczek, Jończy, Pietruszka - Piotrowski, Zawistowski - Paprzycki, Bąk, Drozdowicz (58. Ryczkowski) - Górski (46. Mikołajczak)