Radosław Kawęcki

Autor: East News Radosław Kawęcki

MŚ w pływaniu: ZŁOTO Radosława Kawęckiego, BRĄZ Wojciecha Wojdaka

2016-12-12 10:28

Radosław Kawęcki wywalczył złoty medal na 200 metrów stylem grzbietowym na mistrzostwach świata na krótkim basenie w Windsorze. Dla reprezentanta Polski to trzeci z rzędu tytuł w tej konkurencji. Jednak to nie koniec dobrych wiadomości, ponieważ brąz zdobył Wojciech Wojdak, który zajął 3. miejsce na 1500 metrów stylem dowolnym, co jest jego największym sukcesem w karierze.

Radosław Kawęcki pokazał, że jest prawdziwym dominatorem w tej konkurencji, ponieważ był to jego trzeci z rzędu triumf. Polak ostatniego dnia pływackich mistrzostw świata na kanadyjskiej pływalni nie dał najmniejszych szans swoim rywalom i wygrał z czasem 1.47,63. To był nokaut, ponieważ drugi Amerykanin Jacob Pebley był wolniejszy o 1,35 sekundy, a trzeci Japończyk Masaki Kaneko stracił do podopiecznego Pawła Słomińskiego aż 1,55 s. Cztery lata temu w 2012 roku w Stambule Kawęcki wygrał z Ryanem Lochte o 0,02 s, a w Dausze w 2014 r. rywalizacja ponownie rozstrzygnęła się między tymi samymi zawodnikami, ale tym razem nasz pływak był szybszy o 0,82 sekundy.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się również Wojciech Wojdak, który zdobył brązowy medal na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym. Przez niemal cały wyścig Polak płynął na trzeciej pozycji i z czasem 14.25,37 utrzymał ją do końca. Szybsi od niego byli Park Tae-hwan z Korei Południowej - 14.15,51 oraz Włoch Gregorio Paltrinieri - 14.21,94.